út 19.3.2013 |

Zápas Frýdek Místek - Karviná

Včera dohrávala svá mistrovská utkání družstva mladšího i staršího dorostu ve FM. Byli jsme si dobře vědomi síly našich soupeřů a tak jsme odjížděli s mírnou obavou jak si povedem. Družstvo staršího dorostu je oslabeno o ústřední postavu a tvůrce hry Tomáše Mlotka. K němu se nečekaně přidal i brankář Bartoň. Do sestavy jsme zařadili talentovaného mladšího dorostence Igora Vaňka a nováčka Valucha Tomáše z Pardubic. Vstup do utkání se nám vydařil a my se ujali vedení o 2 - 3 branky. Výborný výkon podával v brance Vajda, který svými zákroky dodával jistotu i obraně. Ve 23 minutě jsme vedli dokonce 8 : 13!! Stačilo však několik nepřesností v naší hře a soupeř snížil na poločasových 12 : 15. Vstup do druhého poločasu nám však nevyšel. I při početní převaze 6 : 5 jsme nedokázali domácí zlomit a odskočit na výraznější rozdíl. Naopak, byli to oni, kteří využili našeho herního výpadku a v 17 min. se ujali vedení o 1 branku 22 : 21!! Naši hráči prokázali v těchto momentech opravdu sílu a psychickou odolnost. Nepodlehli panice a dokázali v dalším průběhu utkání své morální a herní kvality!! Do branky nastoupil se sebezapřením Bartoň a i on měl velký podíl na otočení skóre v náš prospěch a vedení ve 24 minutě 24 : 29!! Domácí se opírali o vynikající spolupráci vysokého dorosteneckého reprezentanta Mynáře a vysokého, udělaného pivota Gřeška. Oba již pravidelně nastupují v extralize a na jejich sebevědomí i hře je to znát. Mynář se však cca ve 24 min. vyfauloval a pro třetí vyloučení musel odstoupit ze hry. My si pak taktickou hrou došli pro zasloužené, ale těžce vydřené 2 body!! Naše družstvo se opíralo rovněž o vynikajícího Marhonse, kterému skundovali Užek, Paululik a další. Nechci vyzdvihovat jednotlivce, protože za bojovnost, nasazení a vůli, si zaslouží pochvalu všichni hráči. Máme za sebou další velice těžké utkání, ale v sobotu 23. 3. 2013 nás ve 12.30 hod. čeká přímý souboj o první místo s Tatrou Kopřivnice. V podzimní části jsme na jejich palubovce dokázali remizovat, ale i jejich hráči udělali značný pokrok ve své výkonnosti a řada z nich nastupuje v extralize mužů!! Máme se tedy nač těšit a věříme, že naši hráči toto náročné utkání zvládnou.