ne 12.5.2013 |

Zápas Jičín - Karviná

Odpolední program mládežnické házené začala družstva mladšího dorostu Jičína s našim družstvem. Již několikrát jsme vyzdvihovali perfektní práci trenéra Laclavíka, který po podzimní části družstvo neskutečně herně zvedl. V podzimní části se družstvo doslova trápilo a potýkalo se s celou řadou herních nedostatků. V zimním období pak tvrdě pracovali na jejich odstranění a to se jim povedlo. Někteří hráči bohužel neunesli tvrdou přípravu a raději skončili. I s tímto v uvozovkách oslabením si družstvo poradilo a v jarní části předvádělo výborné výkony. Škoda úzkého kádru, protože v rozhodujících chvílích neměli hráči potřebnou sílu na zdolání soupeře. Prohráli tak výborně rozehrané utkání se suverénně vedoucí Plzní, kdy ještě v 15 minutě 2 poločasu naši hráči vedli o 4 branky. V závěru však nestačili na vysoké a fyzicky vyspělé hráče Plzně. Stejný průběh mělo utkání s D. Praha, bohužel opět se stejným koncem. Zvládnout tyto dvě utkání, měli naši mladší dorostenci jistou bronzovou medaili, která by se dala přirovnat ke zlaté!! V utkání s Jičínem však od prvního hvizdu nenechali nikoho na pochybách kdo je pánem na hřišti!! Svou fyzickou i herní kvalitu předvedli v rozhodujících minutách druhého poločasu, kdy své vedení 24 : 20 od 22 minuty navýšili do 27 minuty na 29 : 21!! Utkání pak v poklidu dovedli do zaslouženého vítězného konce.