ne 30.11.2003 |

Zápas Karviná - Winthertur

V bouřlivé atmosféře naší haly jsme včera přivítali hosty ze Švýcarska. Do zápasu jak už to bývá zvykem z posledních ligových utkání nastoupila základní sestava doplněná mladými hráči z lavičky. Už od začátku utkání dal Winterthur najevo, že i když má jistý postup, nenechá karvinským hráčům nic zadarmo. V prvním poločase se oba týmy přetahovaly o vedení. Karviná dokonce ve 25. minutě vedla o 3 branky (14-11), ale po zbytečných chybách ztratila do poločasu vedení a prohrávala tak 15:16. Druhá půle se vyvíjela dle stejného scénáře, karvinští hráči dělali v útočné fázi zbytečné hrubky, které hostující tým nekompromisně trestal z rychlých protiútoků. Zvrat nadešel ve 20. minutě, kdy Miloš Slabý skvělými zákroky vyburcoval zbytek týmu k excelentnímu výkonu v útočné fázi. Baník tak odskočil soupeři na rozdíl 5 branek a zápas už dotáhl do vítězného konce. V hale propukly velké ovace plné emocí a radosti z postupu do PVP.

Někteří fanoušci si mohli povšimnout návštěvy zraněného Romana Konečného, který sledoval své spoluhráče z tribuny. Tímto mu přeji brzké uzdravení a pohodový návrat na domácí palubovku.