so 23.4.2016 |

Zápas Dukla Praha - Karviná

V dalším kole jsme zajížděli na půdu aktuálního leadera tabulky HC Dukla Praha. Soupeř je v tomto ročníku suverénní a ještě nepocítil hořkost porážky. Jeli jsme na Duklu s tím, že nemáme co ztratit, ale můžeme překvapit. Se soupeřem jsme drželi krok pouze v úvodu utkání do stavu 4:4. V dalším průběhu utkání jsme přestali proměňovat vyložené gólové příležitosti a hráči Dukly nám odskočili na 8:4 a poté 13:6. Tento náskok se nakonec ukázal, jako rozhodující. Poločas jsme nakonec prohráli 16:8. Sice jsme v druhém poločase zlepšili obranu a druhý poločas hráli ze soupeřem vyrovnanou partii, ale i přesto jsme jej prohráli 11:9 a celkově utkání 27:17. Na hru Dukly jsme se připravovali, věděli jsme, co budou hrát, kde je jejich síla a ničím novým nás nepřekvapila. Nám se však nepodařilo, ani v jednom případě náskok domácích stáhnout a utkání zdramatizovat. Vyhořeli jsme především v neproměňování střeleckých příležitostí, kdy jsme měli celkovou úspěšnost střelby kolem 42 %. Hráči nastoupili do utkání až s přílišným respektem, přitom si během sezóny sami vyzkoušeli, že se dá hrát proti každému soupeři a nic není před utkáním rozhodnuté (výhry v Zubří, v Plzni). Jako trenér jsem samozřejmě nespokojen. Každý hráč musí jít do utkání s cílem vyhrát a nemůžu nastoupit s tím, že je dopředu vše rozhodnuté.