ne 8.5.2016 |

Zápas Brno - Karviná

V předposledním kole jsme zajížděli na půdu zachraňujícího se týmu v soutěži k celku KP Brno. Vzhledem k dopravní situaci jsme přijeli na zápas na poslední chvíli a hráči měli zkrácený čas na rozcvičení. Špatné rozcvičení se přeneslo i do samotného utkání a hráči celý první poločas působili ospalým dojmem. Současně přistoupili na pomalou hru soupeře. Nebyli jsme v pohybu, špatně bránili, k tomu několik nevynucených ztrát míče. To vše mělo za následek, že se slabým soupeřem Brna jsme poločas prohráli 15:14.
Při nástupu do druhého poločasu bylo z mých svěřenců vidět odhodlání s výsledkem něco udělat. Toto odhodlání ale hráčům vydrželo pouze 5. minut a poté se, jak v prvním poločase se vrátili ke své “ospalé“ špatné hře. Někteří jedinci špatně bránili - dělal jim problém především jediný slušný střelec domácích Adam Stein. Samozřejmě nejsem spokojený. Kdybychom odvedli svůj průměrný výkon, tak jsme s přehledem vyhráli o 6-8 branek. Pochvalu zaslouží oba gólmani a také oba dva pivoti. Adam Wozniak dobře bránil a v útoku získával 7 m. hody, které poté úspěšně zakončoval jeho kolega z pivota Daniel Wilczek. Jsem rád, že po matném druhém poločase, konec utkání hráči nevypustili. Za stavu 23:20 ještě zabojovali a utkání dotáhli aspoň na remízu 25:25. Vzhledem k tomu, že máme horší vzájemnou bilanci s týmy Plzně a Lovosic, tak při stejném bodovém počtu na konci sezóny může být bod z Brna velmi důležitý. Doufám, že hráči zvládnou poslední domácí utkání, již proti bronzovému týmu z Nového Veselí a případnou výhrou urvou pro sebe konečné 4. místo.