ne 11.12.2016 |

Zápas Karviná - Frýdek Místek

V posledním podzimním kole jsme přivítali v Moravskoslezském derby celek Frýdku Místku. Před utkáním jsme věděli, že v případě vítězství se posuneme na průběžné 4. místo.

Na začátku utkání jsme museli vzhledem ke zranění některých hráčů a dalším okolnostem trochu promíchat základní sestavu. Do utkání jsme vstoupili dobrou obranou. Z dobré obrany podporované kvalitními zákroky gólmana Juráše, jsme přecházeli do rychlých protiútoků, ale tyto se nám nepodařilo úspěšně zakončovat. Pozitivní byla skutečnost, že jsme dobře bránili a soupeř se nemohl přes naši dobrou obranu prosadit. Proto i přes naše vyložené neproměněné šance nám soupeř gólově neodskočil a v 15.minutě byl stav nerozhodný 4:4. V té době jsme si vzali oddechový čas, kde jsme hráčům vysvětlili, že je potřeba pořád stejně dobře pracovat v obraně, ale v útočné fázi se je třeba více zkoncentrovat, uklidnit a hlavně úspěšně zakončovat naše útoky. Hráči si vzali slova k srdci a do poločasu si již vypracovali slibný náskok 15:10, který se nakonec ukázal jako rozhodující. V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Soupeř nenašel sílu, aby utkání zdramatizoval. Ke konci jsme již prostřídali celou lavičku. Pořád jsme dobře bránili a přes drobné chyby některých hráčů utkání dovedli v poklidu do vítězného konce 27:21.