ne 20.11.2016 |

Zápas Zubří - Karviná

Mladší dorostenci HCB Karviná zajížděli tuto neděli k mistrovskému utkání na palubovku velice silného celku Zubří. Po nepřesvědčivých výkonech a po domácí porážce s Duklou Praha, jsme odjížděli s obavou jak utkání dopadne. Svým výkonem nás hráči doslova šokovali! Od první minuty z nich vyzařovalo odhodlání, nahecování, agresivita a obrovská chuť do hry. Získali jsme 2 - 3 brankové vedení, které jsme si udrželi do poločasu. I přes vynikající výkon, byla škoda některých neproměněných šancí, protože bychom do šaten odcházeli ještě klidnější. Do druhého poločasu jsme opět nastoupili s plnou koncentrací a nadále pokračovali ve výborném výkonu. Vynikajícím způsobem pracovala obrana ve spolupráci s brankáři. Ještě v 55 minutě jsme vedli 25:21. Bohužel posledních pět minut jsme totálně zpackali. Hráči jakoby dostali strach z vítězství a najednou začali hrát alibisticky a odevzdávali míče soupeři, který nás tvrdě trestal a vrátil se zpět do hry. Doslova hororová byla poslední minuta. Byli jsme v útoku, ale špatnou střelbou z dálky jsme za stavu 25:25, dali šanci domácím k možnému vítězství. Ti však cca 20 vteřin před koncem rovněž zbrkle a nepřipraveně vystřelili z prostoru spojky vedle naši brány. Měli jsme tak možnost strhnout vítězství na naší stranu, ale v nervózním závěru jsme už nedokázali vystřelit a tak utkání skončilo remízou 25:25. Vzhledem k průběhu utkání je obrovská škoda ztráty bodu, ale kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme remizovat, brali bychom tento výsledek všemi deseti. Za obrovskou bojovnost a nasazení jsme si dva body zasloužili. Ale na kdyby se nehraje a tak si vážíme tvrdě vybojovaného a překvapivého bodu.

Budou-li naši hráči pokračovat ve stejném nasazení a agresivitě, nemusíme se bát žádného soupeře. Již tuto neděli nás totiž čeká velice silný celek Plzně. Máme se tedy nač těšit.