ne 12.3.2017 |

Zápas Karviná - Liberec

V neděli 12. 3. 2017 přivítali naši mladší dorostenci družstvo z dalekého Liberce. V podzimní části jsme na jeho palubovce těžce vybojovali remízu. Mohli jsme se opět přesvědčit, že herní styl Liberce našim hráčům nesedí. Od první minuty jsme tahali za kratší konec. Hráči Liberce nás v obraně přehrávali svým pohybem a výbornou střelbou z prostoru spojek. To naši hráči byli z prostoru spojek doslova žalostní. Naši dva nejlepší hráči měli úspěšnost 3/17= 18%! Hráči Liberce 14/29= 48%. Po celý první poločas jsme se nedokázali přiblížit více jak na rozdíl 3 branek. Zkoušeli jsme hrát osobní obranu na nejlepšího hráče hostí, ale ve hře 5:5 jsme propadali a do šaten jsme tak odcházeli za nepříznivého stavu 15:19

V naši střelecké mizérii jsme pokračovali i ve druhém poločase. Vytvářeli jsme si 100% šance, ale vynikající brankář hostí je likvidoval jednu za druhou. Změnili jsme obranný systém 0:6 na 1:5 s vysokým Jonášem Vyroubalem na hrotu. Tato změna dokonale zaskočila hráče Liberce a ti nám odevzdávali celou řadu míčů. V brance nás podržel výborným výkonem Pavlín a my se nadechli k obratu. Od 36. minuty jsme hráli vabank bez brankáře 7:6. Hosté si s naší početní převahou nevěděli rady a my pomalu jejich 6 brankový náskok snižovali. Družstvo v utkání a ve vypjatých chvílích táhl vynikajícím způsobem David Růža. V čase 59:25 jsme získali míč a šli do útoku. V čase 59:39 jsme si vzali oddechový čas a řekli jsme jak dohrajeme koncovku utkání. Bohužel po výhozu nám rozhodčí ihned zvedli ruku za pasivitu a my museli jít do zakončení. Z nepřipravené pozice jsme minuli branku. Hosté si ihned v čase 59:53 vzali rovněž oddechový čas. My nasadili osobní obranu po celém hřišti a zamezili jsme Liberci přejít naši polovinu a dostat se do střelby. Utkání tak po zásluze skončilo remízou 28:28. Hráčům musíme poděkovat že utkání nepoložili a zvládli vynikajícím způsobem hru 7:6, která nám přinesla úspěch. Litovat můžeme celé řady neproměněných šancí, které nás připravily o vítězství. Musíme však sportovně přiznat, že hráči Liberce se prezentovali rychlou, dynamickou hrou s výbornou střelbou spojek a s výborným brankářem. Věřím, že i oni byli nakonec s bodem spokojeni i když jej v závěru ztratili.