ne 23.4.2017 |

Zápas Plzeň - Karviná

V neděli cestovali naši mladší i starší dorostenci do daleké Plzně. Bohužel se nám nepodařilo přeložit utkání, které mladší dorostenci hráli od 12.00 hodin a tak jsme vyjížděli ve 4.45 ráno. Čekal nás velice těžký soupeř, se kterým jsme v podzimní části prohráli na domácí palubovce vysoko 26:33. Byli jsme rovněž zvědavi co s hráči udělá tak dlouhá cesta a ještě brzké vstávání? Měli jsme pomalejší rozjezd, ale brankář Pavlín nás držel svými zákroky neustále ve hře. V průběhu prvního poločasu jsme se postupně rozehrávali a nakonec jsme poločas vyhráli 10:9. Byli jsme na soupeře dobře připraveni a veškeré jejich akce jsme předvídali. V poločase jsme si určili další pokyny, protože domácí začali bránit osobně Davida Růžu, který patřil k tahounům našeho družstva. Kluci hráli přesně to co jsme si řekli a v 11 minutě jsme získali vedení 16:13. Pak ale přišly dvě naše vyloučení a domácí početní výhodu 6:4 využili a dostali se dokonce do vedení 16:17. Od tohoto okamžiku jsme se střídali ve vedení. Domácí nám nabídli jít do výraznějšího vedení, ale my tyto šance bohužel nevyužili. Těsně před koncem jsme vedli 22:21, ale opět přišlo nešťastné vyloučení a domácí srovnali na konečných 22:22. V samotném závěru jsme i v 5 měli možnost strhnout vedení na svou stranu, ale technická chyba našeho hráče zhatila i tuto malou šanci.

Po průběhu hry si myslím, že remíza byla zcela zasloužená i když jsme domácím zkomplikovali cestu za některou z medailí, stejně jako Zubří v minulém kole. Za předvedený výkon si naši hráči zaslouží velkou pochvalu. Jak jsem již dříve psal, že jde naše družstvo herně nahoru, tak i toto utkání ukázalo, že mám pravdu. V podzimní části jsme s celou řadou družstev doma prohráli výrazným rozdílem a v jarní části dokážeme soupeřům vracet porážky na jejich palubovkách. V neděli 30. 4. 2017 přivítáme doma družstvo z Lovosic a pevně věřím, že kluci opět předvedou kvalitní házenou a body zůstanou doma.