ne 19.2.2017 |

Zápas Karviná - Strakonice

V prvním jarním kole jsme přivítali na domácí palubovce celek Strakonic. Vzhledem k tomu, že jsme v prvním vzájemném zápase vyhráli na jeho půdě, nic jiného než domácí výhru jsme nebrali. Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný. Oba dva týmy špatně bránily, po zimní přestávce hráči hledali zápasový rytmus, padalo hodně branek a žádný ze soupeřů výrazně gólově neodskočil. Soupeř se opíral především o svojí střední spojku Adama Nejdla, který tvořil hru hostí. V polovině prvního poločasu jsme změnili náš obraný systém 6:0 a vytáhli jsme osobní obranu na jejich střední spojku. Soupeř se přestal prosazovat v útoku a pomalu začínal narůstat náš náskok. Do šaten jsme šli s vedením 20:13.
Na začátku druhého poločasu se obraz hry nezměnil. Oba dva týmy špatně bránily. V našem útoku se prosazovala především dvojice Hradil, Piwko. V polovině druhého poločasu nám rozhodčí během chvilky vyloučil dva hráče a soupeři tohoto 2 min. úseku využil a podařilo se mu částečně snížit náš náskok. Navíc soupeř vysunul obranu začal hrát systém 2-4. Chvíli trvalo než naši hráči pochopili, jak tento systém překonat. Nejvíce se podařilo soupeři snížit na 28:25, ale poté jsme se již začali opět prosazovat a utkání dotáhli do vítězného konce 37:30.