ne 5.3.2017 |

Zápas Jičín - Karviná

V tomto kole jsme zajížděli do Jičína. Jedná se o soupeře, který se netají tím, že na Karvinou se jim daří a chtěl z utkání brát 2 body, které by jim pomohli k záchraně. Hráči Jičína bojují s dalšími 5 celky o záchranu v dorostenecké extralize. V prvním vzájemném utkání výsledek skončil překvapivou remízou 18:18. Pro nás to tehdy byla ztráta, proto jsme odjížděli do Jičína s určitým respektem.

Ve včerejším utkání však naši hráči šli od první minuty s přehledem za vítězstvím. Hráči Jičína převyšovali naše hráče pouze, co se týče výškových a hmotnostních parametrů. Výbornou obranou podporovanou dobrými zákroky gólmana Juráše jsme přecházeli do rychlých přechodů. Po kombinační hře jsme se prosazovali i na postavenou obranu. V poločase jsme již vedli 12:18. Tento poločasový náskok se ukázal být rozhodující. Sice soupeř v celém druhém poločase změnil obranu a začal hrát osobní obranu na naši střední spojku Ludka Pivka a na konci utkání zkusil i obranu 3:3, ale i s tímto taktickým prvkem se naši hráči dobře vypořádali a zaslouženě vyhráli 34:25. Chtěl bych pochválit především dvojici Pivko - Vaněk, která odehrála velmi dobré utkání. Jsme rád, že jsme po předchozí domácí prohře, zopakovali opět dobrý výkon a zaslouženě vyhráli.