ne 30.4.2017 |

Zápas Karviná - Lovosice

V posledním domácím utkání jsem přivítali celek Lovosic. V tomto utkání soupeři již o nic nešlo. Hráči Lovosic se pohybují v klidném středu tabulky a pro příští sezonu již byli zachráněni v nejvyšší dorostenecké soutěži. Naši hráči se chtěli v posledním domácím utkání rozloučit výhrou a potvrdit své 4. místo v tabulce. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem. Od prvních minut jsme hráli pozorně v obranně a přecházeli do rychlých útoků s kterých jsme dávali jednoduché branky. Poločas vyzněl v náš prospěch 23:13 a to jsme ještě neproměnili některé vyložené šance. Začátek druhého poločasu jsme trochu prospali. Hráči Lovosic do druhého poločasu nastoupili s mnohem větší agresivitou a naši hráči pod vlivem, že se nemůže již nic stát, ubrali na svém výkonu. Přestali se plně koncentrovat na zápas a dovolili soupeři snížit. Na větší snížení než na 6 branek jsme však soupeři nedovolili. Konec utkání již byl opět v naší režii. Zvládli jsme prostřídat i všechny hráče ze střídačky a důstojně se doma rozloučili výhrou 40:31. Na můj vkus jsme obdrželi hodně branek, bylo to takové utkání bez obran. Po prvním poločase, kdy jsme hráče Lovosic předčili po všech stránkách, bylo těžké hráče motivovat k obranným činnostem. Hráči se tlačili do útoku a každý si chtěl vstřelit branku. Tato výhra nás definitivně udržela na 4. místě a v posledním kole v derby ve Frýdku Místku již půjde jen o důstojné zakončení soutěže.