so 16.9.2017 |

Zápas Žďár n. S. - Karviná

V sobotu 16. 9. 2017 zajíždělo naše družstvo mladšího dorostu do Nového Veselí kde se utkalo o další ligové body s družstvem TJ Sokol Žďár nad Sázavou. Toto družstvo je vlastně "B" tým Nového Veselí. Společně trénují a pochopitelně hrají i svá mistrovská utkání na jejich palubovce. V jejich hře je vidět celá řada společných znaků. Náš výkon neomlouvá ani fakt, že jsme nebyli kompletní. Pro souběžně hrané utkání chyběli hráči S. Ostrava, Choleva a Igenyes. K tomu se v 7 minutě přidalo obnovené zranění jednoho z našich nejlepších hráčů Rumiana a k dovršení všeho, byl pro třetí vyloučení vyřazen v 8 minutě druhého poločasu ze hry další levoruký hráč, Bláha. Museli jsme na naši pravé straně improvizovat. Na spojce velice dobře zaskakoval Halama, který střídal hru na pravé spojce a pravém křídle. I přes všechny tyto potíže, jsme vstoupili do utkání velice laxně a překvapivě se ujali vedení o 2 branky. Možná se hráči ještě více uspokojili a v následujících minutách jsme z 6 útoků proměnili pouze dva a udělali 4 technické chyby. Soupeř toho dokázal dokonale využít a otočil skóre na 15:12. Hráči Žďáru nás přehrávali v nasazení, agresivitě a z jejich hry doslova vyzařovalo nadšení a radost. Naši hráči vedle nich vypadali jako spící panny. Hlavně v obranné činnosti jsme propadali ve hře 1 : 1. Domácí si dávali rychle míč z ruky a rozebírali naši obranu. Hlavně se prosazovali z prostoru křídel a brankoviště i když jsme hráli obranný systém 0 : 6. Když k tomu připočteme celou řadu technických chyb a neproměněné šance je jasné, že jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Naše družstvo zabralo a začalo hrát dle našich představ až ve 45 minutě druhého poločasu. Dokázali jsme snížit náskok domácích z 5 branek na 1. Posledních 5 minut jsme hráli v 7 hráčích bez brankáře. Bohužel v riskantní hře a ve snaze získat míč a alespoň remizovat, jsme nechali vystřelit soupeře z křídla, ale ten k naší smůle svou šanci využil a stanovil tak konečné skóre na 36:34.

Doufám, že si hráči vezmou k srdci poučení z tohoto utkání a uvědomí si, že bez nasazení a srdíčka to nejde.

Nyní nás čeká v domácím prostředí tzv. áčko Nového Veselí a určitě i daleko větší kvalita. Proto je nutné zmobilizovat všechny síly, nejen fyzické, ale hlavně psychické.