so 3.3.2018 |

Zápas Nové Veselí - Karviná

Mladší i starší dorostenci zajížděli ke svému dalšímu mistrovskému utkání do Nového Veselí. V mé trenérské práci jsem ještě nezažil tak ostudný výkon, který jsme předvedli v Novém Veselí. Poprvé v životě bych na hřiště hodil ručník a ukončil naše trápení. Nevím co se s hráči stalo, ale ti se již před utkáním doslova podělali z hráčů soupeře. (Kde jsou ty časy, kdy jsme přijeli k utkání a soupeř už prohrával 5-10 nula!). Na hřišti hráli ustrašeně, báli se chodit do osobních soubojů, jak v obranné, tak i v útočné činnosti. Míč si přehazovali jako horkou bramboru a čekali co s ním jejich spoluhráč udělá. Nedokážu si vysvětlit, kde zmizela naše bojovnost, nasazení, agresivita a hlavně radost ze hry. Bohužel se na hřišti nenašel nikdo, kdo by zavelel k útoku, zvedl pomyslný prapor a strhl ostatní k útoku. Hlavně naše levé spojky byly již druhé utkání bezzubé. Proti Žďáru 21 ran/5 branek a k tomu 5 technických chyb. Proti Veselí 12 ran/0 branek a 8 technických chyb. To je 20 útoků darovaných soupeři. O naši agresivitě v postupném útoku hovoří fakt, že jsme v posledních dvou zápasech nezískali ani jeden sedmimetrový hod. Brankově nás tak drželi nad vodou hráči na pravé straně Rumian (starší žák) 6 br. a Choleva 8 branek. Pouze tito dva a mladičký brankář Újezdský, který si od 40 minuty zachytal (starší žák, který musel s námi, protože Smiga odjel na lyžařský výcvik) zaslouží pochvalu. Pro naši ustrašenou a bezzubou hru v postupném útoku, jsme od 20 minuty prvního poločasu hráli v početní převaze 7 : 6. Jedině tak jsme byli schopni přečíslit soupeře a docílit branky. Domácí nás však přehrávali ve všech činnostech a zaslouženě dovedli utkání k vysokému vítězství.

Vím, že máme zraněné hráče, ale toto není omluvou na náš ustrašený a bezkrevný výkon. Vinou lyžařských výcviků a zranění hráčů trénujeme v 8 - 9 hráčích! Nemůžeme tak procvičit útočné, nebo obranné činnosti. Tento týden odjíždějí další hráči na lyžařský výcvik a tak budeme čekat, kolik se nás sejde? Snad se již v brzké době sejdeme v plném počtu a trénink bude mít potřebné parametry. Nyní máme 14 dnů volna a tedy relativně dostatek času na přípravu k dalšímu utkání. To nás doma čeká velice silné družstvo z Plzně. Chceme-li uspět, musíme všichni zvednout o 100% přístup ke svým povinnostem.