ne 18.3.2018 |

Zápas Karviná - Plzeň

V neděli 18. 3. 2018 čekal naše mladší dorostence silný celek z Plzně. V tabulce bylo družstvo Plzně o pouhý bod za našim družstvem. V podzimní části jsme na jeho palubovce prohráli o 5 branek. Byli jsme si dobře vědomi toho, že v družstvu Plzně hrají na svůj věk vysocí a fyzicky velice dobře stavění hráči, kteří jsou nebezpeční hlavně střelbou ze střední a větší vzdálenosti. Našim úkolem bylo eliminovat spolupráci spojek a náběhy vysokých hráčů do střelby. V průběhu prvního poločasu jsme nedokázali zabránit spojkám soupeře ve střelbě a ze 16 branek jsme inkasovali 12 právě z prostoru spojek. Naši hráči však soupeři nezůstali nic dlužni a zásluhou Pinkase a Rumiana jsme zatížili konto soupeře 11 brankami rovněž z prostoru spojek. V závěru poločasu jsme zkoušeli obranný systém 1 : 5, se snahou narušit dynamickou rozehrávku soupeře. Částečně se nám tento záměr podařil, ale pořád to v obraně nebylo ono. V poločase jsme si řekli, že vyzkoušíme daleko agresívnější hru krajních spojek, které měly atakovat hráče soupeře již za hranici devíti metrů. Bohužel jsme nedokázali pokrýt hlavně ústřední postavu hostí, hráče Matoušíka, který nám dělal největší problémy. Proto jsme sáhli k osobní obraně tohoto hráče a nechali hrát ostatní. Hra Plzně ztratila na údernosti a po řadě výborných zákroků brankáře Pružinského (ve druhém poločase měl 40% úspěšnost!), jsme odskočili na rozdíl 2 branek. Uspěchanou a nepřesnou střelbou jsme ale dovolili soupeři opět srovnat. Od tohoto okamžiku jsme se přetahovali o každý míč a každou branku. Rozhodující krok k vítězství jsme udělali v 57 minutě, kdy jsme odskočili soupeři na 2 branky a v dramatickém závěru jsme dotáhli utkání k vítězství.

Naše vítězství bylo tvrdě vydřené a všichni hráči zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Myslím, že toto utkání bylo naše nejlepší, které jsme v soutěži hráli! Poděkování zaslouží i naši věrní diváci a Fan-club, kteří nás po celou dobu utkání svým povzbuzováním hnali za vítězstvím! Moc velký dík, nejen za realizační tým, ale i za všechny hráče! Myslím, že Vám za Vaši podporu hráči poděkovali tím nejlepším způsobem a to předvedenou hrou a vítězstvím.