so 5.5.2018 |

Zápas Liberec - Karviná

V sobotu 5.5.2018 sehrálo naše družstvo mladšího dorostu další mistrovské utkání v dalekém Liberci. Družstvo Liberce je na přibližně stejné úrovni jako my. Odpovídá tomu i dosavadní bilance, kdy jsme se 2x rozešli remízou a 1x jsme v domácím prostředí dokázali Liberec porazit. Čekal se tedy opět vyrovnaný zápas. Naše družstvo odjíždělo opět v okleštěné sestavě vinou zranění a uvolnění hráčů pro starší dorost, který se rovněž potýká s velkou marodkou. K naší smůle se nám ještě v 10 minutě prvního poločasu zranil jeden z tahounů a střelců družstva Pinkas. Střelbu z prostoru spojky tak zastupoval pouze mladičký Rumian. Bohužel to bylo žalostně málo. Na našem družstvu leží psychická deka a náš herní projev zdaleka nedosahuje těch kvalit na které jsme byli zvyklí. Hráči se v průběhu utkání doslova trápili. Dokladem našeho herního trápení je 16 školáckých technických chyb. V průběhu druhého poločasu jsme pro nemohoucnost se prosadit ve hře 6:6, přistoupili ke hře bez brankáře 7:6. Naši hráči dokázali této početní převahy využít, ale několikrát odevzdali soupeři míč přímo do rukou, protože nedokázali zpracovat přihrávku na 5 metrů. Když už jsme se domácím přiblížili na rozdíl jedné branky, tak jsme propadli v koncovce a neproměnili řadu 100% šancí. V samotném závěru jsme nasadili osobní obranu po celém hřišti, ale domácí si vítězství o jedinou branku dokázali uhájit. Připočteme-li k tomu slaboučkých 20% úspěšnosti brankářů, tak je zcela jasné, že s těmito parametry se nedá vyhrát. nyní nás čeká v domácím prostředí velice silné družstvo Dukly Praha, které nás v Praze převálcovalo o 17 branek!! Doufám, že se hráči dají dohromady a předvedou výkon na hranici svých možností a doslova se porvou o vítězství a rozloučí se tak se svými věrnými diváky.