ne 18.3.2018 |

Zápas Karviná - Plzeň

Na podzim jsme v Plzni uspěli nejtěsnějším rozdílem 30:29 a i doma jsme do utkání vstupovali s cílem jednoznačně naplno bodovat. Utkání bylo však od prvních minut, stejně jako v prvním vzájemné utkání, velmi vyrovnané. Ani jeden z týmu si v prvním poločase nevytvořil větší gólový náskok. V prvním poločase jsme vyprodukovali pouze 20 střel na branku. Snažili jsme se dohrávat útočné kombinace na našeho pivota, toto nám však nevycházelo a my ztráceli zbytečně míče. Poločas nakonec skončil smírně 13:13.

Začátek druhého poločasu byl ve stejném duchu. Svým svěřencům jsme zdůrazňovali, že musí začít hrát více kombinačně a také především počet střel z prostoru spojek. Ve 40. minutě se podařilo soupeřit odskočit na dvougolový náskok 17:19. V ten moment jsme se trápili střelecky. Především naše levá strana se nemohla prosadit, k tomu se přidalo dalších zbytečné ztráty míče. Vzali jsme si oddechový čas, hráče uklidnili a nabádali, aby naši útočnou sílu soustředili na pravou stranu. Ten krok se nám povedl a především Michal Vaněk svými góly začal obracet průběh utkání. Čtyřmi góly v řadě jsme otočili zápas na průběžné vedení 21:19. Tento úsek se nakonec ukázal jako rozhodující a až do konce utkání jsme si tento dvougolový náskok udrželi. Nakonec jsme slavili vítězství 25:23.