so 5.5.2018 |

Zápas Ostrava - Karviná

V předposledním kole jsme zajížděli na půdu nejslabšího celku soutěže, Sokolu Ostrava. Soupeř už byl několik kol jistým sestupujícím z extraligy st. dorostu. V poslední době jsem byl spokojený s hrou, kterou jsme předváděli, ať už to byla výhra v Jičíně nebo domácí vítězství nad jistými mistry st. dorostu HC Zubří. Jeli jsme pro dva povinné body a chtěl jsem dát příležitost všem hráčům. Utkání se však vůbec nevyvíjelo podle našich představ. Nevím, jestli to bylo podceněním soupeře nebo tím, že se jednalo o regionální derby. Hráči Ostravy, kteří mimo jiné někteří hostují v ml. dorostu HCB Karviná, nám kladli větší odpor, než jsme čekali. Nemohli jsme se vůbec dostat do zápasového tempa. Hra Ostravy byla taková únavná, s házenou to nemělo moc společného, spíše to byla chozená, kluci byli z této hra otrávení, ale tato taktika domácím vyhovovala. Poločas jsme nakonec vyhráli jen 15:14 a navíc v 20. minutě dostal přímou červenou kartu David Růža.

V druhém poločas se obraz hry nezměnil. Domácí i nadále s námi drželi vyrovnaný krok. Až kolem 50. minuty jsme se třemi slepenými góly urvali a nakonec utkání dotáhli do vítězného konce 27:25. Mělo to být jednoduché a povinné vítězství, ale nakonec nás toto utkání stálo hodně sil a navíc jsme přišli díky přímé červené kartě o Davida Růžu, který nebude moct nastoupit v posledním kole doma proti Pražské Dukle, se kterou si to rozdáme v přímém souboji o třetí místo. S výkonem svých svěřenců jsem nebyl vůbec spokojený a doufám, že si hráči uvědomili, že v této kategorii nelze podcenit žádného soupeře. Bez nasazení a bojovnosti se zápasy samy nevyhrávají.