ne 20.10.2019 |

Zápas Karviná - Bystřice p.H.

Naše ,,B" družstvo mladšího dorostu, přivítalo na naši palubovce družstvo z Bystřice pod Hostýnem. Vzhledem k tomu, že jsme nováčkem ve II. lize, tak nevíme o našich soupeřích nic. Musíme tak reagovat v průběhu utkání na hru soupeře a v oddechovém čase pak hráčům udělit pokyny. Většina hráčů spolu trénuje 3x týdně, ale hráči starších žáků s námi trénují pouze jedenkrát. Proto nám v některých fázích utkání vázne souhra. Vstup do utkání jsme měli výborný a ujali se ve 12 minutě vedení 6:1. Soupeř se ale nevzdal a neustále snižoval náš náskok. Po oddechovém čase jsme opět zvýšili náš náskok, ale technické chyby a uspěchaná střelba nás stála vyšší náskok a tak jsme do šaten odcházeli s vedením 15:12. V šatně jsme hráčům opět stanovili taktiku, která by měla na soupeře platit. Do 13 minuty naše pokyny hráči plnili na 100% a my získali náskok 9 branek! V dalším časovém průběhu přišel náš kolaps a soupeř vycítil šanci. Šňůrou 7 branek snížil náš náskok stavu ze stavu 23:4 na 23 : 21! Naši hráči v této době vyrobili neskutečných 12 technických chyb. Dalším problémem bylo neproměňování šancí. Nepomohly ani dva oddechové časy a my se protrápili do vítězného konce 25:22. Místo poklidného závěru jsme prožívali pěkné nervy. Vím, že družstvo je složeno z mladých hráčů, kteří teprve nakukují do ,,A" družstva, ale takovéto výpadky si nesmíme dovolit. Máme na čem pracovat.