ne 11.12.2022 | Redakce

Bosenskou Gračanici porážíme i podruhé a postupujeme dál!

V druhém utkání třetího kola EHF European Cupu jsme nic neponechali náhodě a o postupu jsme rozhodli už v prvním poločase. Týden po domácím vítězství 22:18 jsme vyhráli i na půdě soupeře 33:27 a Gračanici jsme tak zdolali celkově o deset branek.

Do utkání jsme vstoupili suverénně, maximálně koncentrovaně a brzy jsme si vybudovali náskok. Fungovalo nám to, co vycházelo už v prvním utkání série – kvalitní obrana a za ní výborný gólman Galia. Ale k tomu jsme odstranili chyby v útoku z prvního domácího zápasu. Na rozdíl od něho byla naše střelecká úspěšnost velmi dobrá a neměli jsme problém se prosadit na domácí obranu. A to se muselo projevit na skóre.

V patnácté minutě zvyšoval Adam Ptáčník na 10:4 v náš prospěch a to v součtu s náskokem čtyř branek z prvního utkání nám dávalo klid do hry. Náskok šesti branek jsme si udrželi až do přestávky a dá se říct, že o postupu tak bylo rozhodnuto. Nedalo se moc předpokládat, že celkový náskok deseti branek ještě domácí dokážou zlikvidovat.

V druhém poločase se obraz hry moc neměnil a udržovali jsme si bezpečný náskok. Domácí se ještě pokoušeli něco změnit, vysunuli obranu na 3 – 3, ale ani to nijak nepomohlo. S blížícím si koncem se dostal do naší branky mladík Ondra Míra a ten také přispěl svými zákroky k našemu vítězství a postupu do osmifinále.

Velmi si ceníme přijetí a přístupu domácího klubu a také výborné bouřlivé kulisy ve vyprodané hale, ke které přispěli i naší fanoušci, kteří vážili dlouhou cestu nás podpořit. I jim patří velký dík.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Před zápasem jsme měli respekt k soupeři, věděli jsme, že v Gračanici je velmi bouřlivé prostředí a snažili jsme chytit začátek zápasu, což se nakonec povedlo. Disciplinovanou hrou v útoku i v obraně s výborným Galiou v brance, jsme prakticky rozhodli o postupu již v prvním poločase. Děkujeme našim skalním fanouškům, že vážili tak dalekou cestu a velkou mírou nám tak pomohli k postupu do osmifinále evropského poháru."