čt 25.2.2016 |

Dostali jsme se do finále Českého poháru!

Včerejší semifinále ve Frýdku Místku mělo parádní atmosféru, kterou pomohly vytvořit oba tábory fanoušků. Vzhledem k tomu, že obě města od sebe dělí jen nějakých 35 km. byl nezvykle silný i ten náš, karvinský. A ten kdo přijel, určitě neprohloupil. Zápas byl totiž z naší strany velmi povedený a na konci jsme tak všichni mohli slavit postup do finále. V něm se utkáme S Lovosicemi, které si poradily s Jičínem.

Přítomní fanoušci si hned při rozcvičení mohli všimnout že vyjádření Romana Faráře o tom, že s největší pravděpodobností bude muset vzhledem k velké marodce sám nastoupit, nebyly jen plané řeči. V průběhu týdne totiž k již tak široké marodce přibyl Dominik Gelnar, který si na tréninku zlomil nos. I přesto bylo vidět v týmu dobrou náladu a také to, že se na utkání těší.

Od začátku se na palubovce prezentovali velmi dobře oba golmani. V osmé minutě byl stav 3:3 a v 12. pak 6:6. Vše nasvědčovalo tomu, že se bude hrát vyrovnané utkání. Další průběh první půle byl ale v naší režii. Dobrou obranou jsme nutili domácí k ukvapené střelbě a ti začali tvořit technické chyby. My toho využili a sérií pěti branek, o které se zasloužili zejména Slávek Mlotek s Lukášem Frančíkem, jsme si vytvořili čtyřbrankový náskok. Do poločasu byl náskok už šestibrankový. A mohl být ještě vyšší - neproměnili jsme v něm totiž tři sedmičky. Jednu z toho i Roman Farář, který se tak mohl zapsat po čtyřech letech do střelecké listiny. Naposledy totiž hrál na jaře 2011!

Před nástupem do druhé půle nám bylo jasné, že utkání není zdaleka rozhodnuté. Stačilo by aby domácí protrhli střeleckou smůlu, nám se přestalo dařit a mohlo by být ještě drama. A chvíli to tak i vypadalo. Vojta Petrovský se střelecky chytil a na rozdíl od prvního poločasu mu do branky spadlo všechno co vystřelil. Toto vzepjetí ale nemělo dlouhé trvání. naši nadále příkladně bojovali a tak se k nám nejblíže frýdečtí dostali na čtyři branky. Nepomohla jim ani osobní obrana na dobře hrajícího Mlotka. Přes jejich veškerou snahu byl v 52. minutě stav 16:25 a my mohli v pohodě dokráčet pro postup do finále proti obhájci poháru z Lovosic.

Finálová utkání by se měla hrát 23. a 25. 3. 2016 ale kde bude série začínat teprve určí los.

Aleš Chrastina, trenér SKP Frýdek-Místek: Dneska jsme zahodili patnáct čistých šancí, což si nemůžeme dovolovat. Chlapi se s tím musí sami nějak poprat, střeleckých tréninků máme dost. Musí si to srovnat v hlavách, asi se i psychicky uvolnit, protože už jsme sehráli hodně takových zápasů v poslední době. Když k patnácti neproměněným šancím přičteme třináct ztracených míčů, tak s takovým výkonem nemůžeme vyhrát. Navíc velké problémy nám dělal na pivotu Libor Hanisch, který převyšoval naši obranu.“

Radek Bartošic, trenér HCB OKD Karviná: "Jedeme na vítězné vlně a kluci plní to, co se učíme na tréninku. Zkoušeli jsme alternativy jak v obraně, tak v útoku. Kluci dobře odmakali opravdu celý zápas."