ne 6.11.2022 | jméno neznámé

Jsme prvním semifinalistou ČP!

Náročný program posledních týdnů gradoval nedělním čtvrtfinálovým utkáním Českého poháru s Lovosicemi. Ty mají letos zatím velmi dobrou formu, která se promítla do pořadí Chance Extraligy. Lovosice se totiž momentálně vyhřívají na její špičce.

Trenér Brůna pošetřil v sobotním utkání Evropského poháru hráče základní sestavy, kteří hráli pouze cca 20 minut. A tako taktika se vyplatila. Hráči nastoupili do utkání s Lovosicemi s velkým nasazením a rychle si vybudovali náskok. Výborně fungovala pohyblivá a důrazná obrana a za ni ukazoval své kvality Martin Galia. Ten v průběhu prvního poločasu zlikvidoval tři sedmimetrové hody hostů.

V deváté minutě zvyšoval Matěj Nantl na 6:2. Hosté sice nakrátko kontrovali, snížili na dvě branky, ale to naše borce nepřibrzdilo. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým a v 18. minutě byl stav 11:6 a ve 23. dokonce už 14:7. Už v prvním poločase jsme tak položili základ k úspěšnému zvládnutí zápasu, a tedy k postupu do semifinále ČP.

V druhém poločasu jsme totiž vlastně po celou dobu náskok udržovali a Lovosice se, přes veškerou snahu, už nedostaly na dostřel. V 35. minutě se hostům ještě trochu zkomplikovala situace, protože Pavel Horák šel předčasně z hřiště poté, co obdržel třetí dvojminutový trest, a tudíž červenou kartu. Ve 41. minutě navyšoval brankář Matěj Brychlec, který vystřídal Martina Galiu a mimochodem chytal také velmi dobře, střelou přes celé hřiště do opuštěné branky hostů na 24:16.

S blížícím se koncem utkání bylo jasné, že hosté už na zvrat nenajdou síly. Pět minut před koncem náš náskok nadále zůstával šestibrankový (27:21) a tak se už dohrávalo bez větších emocí.Hosté sice dali tři branky v řadě, ale to už nijak nezměnilo nic na tom, že postup do semifinále poháru jsme mohli oslavit my.

A s hráči jej slavila i velmi slušně zaplněná hala. Jsem moc rádi, že jste si na halu našli cestu po oba víkendové dny i přes netypický čas. Moc děkujeme za podporu, hráči si ji velmi cení.

Zbylé tři utkání čtvrtfinále ČP se hrají ve středu 9.11.2022

st 9. 11. 18:00 HC Zubří - TJ Sokol Nové Veselí

st 9. 11. 18:30 KH Kopřivnice - SKKP Handball Brno

st 9. 11. 19:00 O2xyworld HBC Jičín - Talent Plzeň

Roman Jelínek, Trenér Lovosic: „Máme za sebou druhý zápas ve dvou dnech, ale domácí také a tak podmínky byly pro oba týmy stejné. Domácí to zvládli, zejména v prvním poločase, o něco lépe a tak vyhráli. My jsme ale podali dobrý výkon a nemáme se za co stydět. Pavel Horák dostal červenou za tři dvojky, je stavebním kamenem naší defenzívy, ale my tam máme i další hráče a ti se toho zhostili dobře a tak to vyloučení nebyl až takový problém.

Michal Brůna, trenér HCB Karviná:
„Taktika, kterou jsme zvolili před tímto, víkendem vyšla. Hráči, kteří včera mohli pošetřit síly se dnes odvděčili dobrým výkonem. Měli jsme kvalitu v brance – Martin Galia potvrdil své kvality a to, že už se z něj stala legenda. Ale i Brychlec, který jej střídal v druhém poločase, podal velmi dobrý výkon. Celé družstvo bojovalo. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas.“

Matěj Nantl, pivot HCB Karviná:
„Od začátku jsme vstoupili do utkání s obrovským nasazením. Všichni jsme byli hodně nahecovaní, protože jsme měli Lovosicím co vracet. Plnili jsme, co jsme si řekli, v obraně agresivně přistupovali a to byl základ úspěchu. V posledních zápasech nastupuji na pivotu a je to pro mě nové. Učím se tam, učím se druhy střel a tak. Přece jen jsem hrál celý život na spojce a tam se střílí z větší dálky. Ale jsem za tuto příležitost rád, vždycky jsem říkal, že je mi jedno kde nastupuji, jestli na spojce, pivotu nebo i na křídle, kdyby to bylo třeba. Hlavně ať můžu týmu pomoct.“