čt 26.10.2023 | Redakce

Karviná je ve čtvrtfinále domácího poháru, Duklu porazila o gól

​Hráči Baníku mají za sebou další drama se šťastným koncem. Po postupu v Evropském poháru, o kterém rozhodli až díky sedmičkám, zvítězili o gól v osmifinále Českého poháru na půdě pražské Dukly.

Pohárový los Baníku přisoudil silného soupeře. Dukle se letos daří a s Karvinou sehrála vyrovnanou partii už v extralize. Obě vzájemné bitvy ale nakonec lépe zvládli svěřenci trenéra Michala Brůny.

Skóre osmifinálového pohárového duelu otevřel domácí Březina, Karviná však brzy srovnala zásluhou Harabiše. V následujících minutách se skóre přelévalo ze strany na stranu a oba týmy se střídaly ve vedení.

V patnácté minutě dával Růža na 9:9, následně se ale Dukla sérií tří branek dostala poprvé do trháku. Baník ovšem držel krok a tři minuty před koncem prvního poločasu bylo zase srovnáno. Jenže závěrečné minuty úvodní půle patřily opět domácímu týmu, který šel do kabin s náskokem 17:15.

Po změně stran bylo zásluhou Soláka s Nantlem vyrovnáno. Od 35. minuty už hosté vedli – a několikrát i o tři branky. Dukla ovšem dokázala zareagovat a vyrovnala.

Dramatické utkání rozhodovala až koncovka. Ještě necelých pět minut před koncem bylo skóre vyrovnané. Na Solákovu trefu obratem zareagoval Josef, po dalších dvou Solákových trefách už to ale bylo 33:31 pro Karvinou. Pražané ještě minutu a půl před závěrečnou sirénou snížili na rozdíl jediné branky, Baník už si ovšem těsný náskok pohlídal a slaví postup mezi osmičku nejlepších.