po 2.12.2002 | Libor Kulig

Karviná nestačila na Montpellier

I ve druhém domácím vystoupení v letošním Lize mistrů Karviná prohrála.

Karviná nastoupila ke svému čtvrtému utkání ve skupině a ke třetímu před domácím publikem s hlavním cílem a to uchovat i po skončení utkání postupovou naději do čtvrtfinále Ligy mistrů živou. Hned v úvodu zápasu se na místě levé spojky předvedl hezkou střelou Pavel Horák, který zde nahradil do té doby v Lize mistrů střelecky velice aktivního Michala Brůnu. Ten sledoval jeho hru z lavičky a čekal na svou příležitost. Montpellier nastoupilo stejně jako Karviná se stejnými sestavami ale jistě s větším klidem než domácí. Jejich šest bodů po třech kolech Ligy mistrů jim dávalo větší klid a to se také projevilo na vývoji prvního poločasu. Montpellier převzalo takotovku utkání do svých rukou a Karviná stále jen dotahovala mírné vedení hostí. Navíc se na střední spojce zcela nedařilo Radčenkovi, kterého musel vystřídat Michal Brůna. Ale ani to nebylo to nejlepší řešení ze strany domácích a tak Montpellier v poločase zcela zaslouženě vedlo 13:11.

Začátek druhého poločasu však měli domácí excelentní a poločasová taktická přestávka Baníku evidentně prospěla. Rychle se ujali vedení 14:12 a hala se dostávala do varu. Montpellier ale nemínilo podlehnout tlaku domácích a stále zůstávalo ve hře a za několik minut se znovu dotáhlo na 18:18. V tomto úseku utkání se Karviná připravila zbytečnými technickými chybami třikrát o míč a Montpellier vcelku lehce brankami z rychlého útoku opět strhlo vedení na svou stranu. Trenér Hargaš se odhodlal postupně ke změně obrany z 2-4 na 3-3 a ta nesla své ovoce v podobě rychle získaných míčů po chybách Montpellier. Na branku hostí se valil jeden útok domácích za druhým, ale zde stál výborně pozičně chytající Martini, který ve druhém poločase střídal do té doby stejně dobrého Omeyera. I jeho zásluhou Montpellier stále udržovalo mírné vedení na své straně. V závěru již Karviné rychle ubývaly síly a nedokázala již zvrátit vedení na svou stranu.

Karviná tak prohrála podruhé ve svém domácím prostředí a její postupové naděje výrazně klesly. Ve druhém víkendovém utkání v naší skupině porazila Moskva Ljubljanu 33:22 a tak teoretická naděje Karviné stále žije.

Hargaš (Karviná): I když jsme se takticky připravovali na dnešní zápas více než poctivě, projevila se větší síla a širší lavička hostí, která rozhodla, že Montpellier si již po dnešním utkání zajistilo zaslouženě postup do čtvrtfinále. Nám zbývá už jen teoretická naděje na postup, ale i v posledních utkáních budeme bojovat.