út 10.12.2002 |

Karviná si zavřela postupové dveře

Baník v pohledném utkání prohrál v Ljubljaně

V pátém vystoupení Karviné ve skupině C Ligy mistrů nebylo o druhém postupujícím do čtvrtfinále stále rozhodnuto. Baník měl sice teorii postupu velice zkomlikovanou, ale stále tato teorie žila. Výprava v té nejsilnější možné sestavě dorazila do Ljubljany v sobotu odpoledne a jestě večer absolvovala trénink v hale TIVOLI, která je domovským stánkem basketbalistů Ljubljany. Nedělní dopoledne měli házenkáři vyplněno sledováním videa z utkání Ljubljana-Moskva a po krátké procházce a odpočinku po obědě jsme vyrazili do haly. Zde se již intenzivně připravovalo vše k utkání a domácí slibovali, že bude vyprodáno a čeká se skvělá atmosféra. K té přijelo přispět a patnáct věrných karvinských fanoušků, kteří absolvovali noční cestu autobusem a čekali na nás před halou s vlajkami i bubny.

Obě družstva vědoma si toho, jak důležité je to utkání z pohledu postupu, nastoupila k utkání v nejsilnějších sestavách. Ljubljana začala velice sebevědomě a v desáté minutě vedla 6:3. Hala se výborně bavila a atmosféra byla dosti bouřlivá. Za tohoto stavu byl vyloučen polskými rozhodčími David Juříček a vypadalo to, že Ljubljana ještě svůj náskok navýší. Opak byl ale pravdou. Baník ač oslaben o jednoho hráče vyhrál tento úsek 3:0 a byl opět ve hře. Od stavu 6:6 byla Karviná opět velice aktivní a ač ji Ljubljana utekla do poločasu na rozdíl tří branek, hrála se otevřená partie a o vítězi zdaleka nebylo rozhodnuto. Poločasový výsledek pro Ljubljanu 17:14 sice dával určitou jistotu domácím v podobě vedení, ale utkání bylo velice vyrovnané a čekalo se, že Baník ještě utkání v druhém poločase zdramatizuje.

A to se také stalo. Druhý poločas byl velice vyrovnaný. Baník stáhl vedení Ljubljany na jedinou branku a 13. minut před koncem utkání to bylo 22:21 pro Ljubljanu. Domácí se nedokázali výrazně do té doby prosadit a Baník svou nátlakovou hrou držel Ljubljanu v napětí. Hala však vycítila, že domácí potřebují pomoct a obecenstvo začalo doslova bouřit a diváci hnali domácí do útoku. Navíc se projevilo to, že lavička domácích měla více sil oproti lavičce Baníku. Závěr utkání patřil Ljubljaně, která zaslouženě vyhrála 34:27 a zajistila si tak spolu s Montpellier, které také v domácím prostředí porazilo Moskvu 25:24, postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Karviná hraje poslední utkání Ligy mistrů v neděli 15.12.2002 v 16.00 v Moskvě. Toto utkání už se bude hrát pouze o čest a o to, které družstvo skončí v tabulce skupiny C na třetím místě.