po 3.10.2016 | Jaroslav Hudeček

Mladší dorost si poradil s Jičínem

Poprvé v tomto soutěžním ročníku se představili mladší dorostenci svým fanouškům. Na domácí palubovce přivítali družstva z Jičína.

O soupeřích jsme měli jen kusé informace, ale předpokládali jsme, že jejich herní pojetí bude totožné jako u družstva mužů. V mladším dorostu se naše předpoklady dokonale potvrdily. Hráči Jičína hráli obranný systém 1 : 2 : 3 a z dobré obrany, podpořené kvalitním brankářem přecházeli do rychlých útoků. Po celé utkání dokázali tvrdě potrestat každou naši chybu. Hlavně v prvním poločase jsme nedokázali soupeři odskočit na větší brankový rozdíl, který by hráče uklidnil. Měli jsme nacvičené kombinace proti tomuto obrannému systému, ale hráči byli nervózní a naše hra postrádala větší plynulost a razanci. V 15 minutě jsme získali slibný náskok 4 branek a věřili, že soupeře zlomíme. Jičín se ale neustále držel a tak jsme do šaten odcházeli s vedení 18 : 15.
V šatně jsme si stanovili taktiku, jak budeme hrát, ale soupeř se neustále držel na dostřel 2 - 3 branek. Rozhodující moment přišel mezi 15 - 19 minutou. Tento úsek jsme vyhráli 7 : 0 a odskočili na rozdíl 11 branek. Utkání jsme pak v poklidu dovedli k zaslouženému vítězství. Hosté se opírali o tři velice nebezpečné hráče, ale naše družstvo disponuje širším kádrem a prostřídalo všechny hráče aniž by výrazně klesla úroveň naší hry.

K dalšímu utkání zajíždí naši mladší dorostenci do dalekého Liberce. Věřme, že hráči budou pokračovat v kvalitních výkonech a budou se prezentovat i stoupající kvalitou herního výkonu.