po 24.10.2016 | Jaroslav Hudeček

Mladší dorost úspěšný v Mostu

V neděli 23. 10. 2016 zajíždělo družstvo mladšího dorostu do dalekého Mostu. I když se družstvo Mostu krčí na posledním místě, mají ve svém kádru velice vysoké a talentované hráče, kteří se nebojí střílet ze střední vzdálenosti. Při dobré práci mohou vyrůst v kvalitní hráče. Před utkáním jsem kladl na srdce hráčům, že nesmí nic podcenit a musí se držet stanovené taktiky.

Vstup do utkání se nám opravdu povedl a my se ujali vedení 4:0. Naše vedení mohlo vesele narůstat, ale brankář domácích byl proti. Likvidoval naše 100% šance a držel domácí neustále ve hře. I přes celou řadu zahozených šancí jsme do šaten odcházeli za vysokého vedení 17:10, které nám dávalo klid do druhého poločasu. V šatně jsme si zdůraznili hlavně jak mají hráči střílet na domácího brankáře a jak nadále držet kvalitu obrany. Bohužel, naše střelecká nemohoucnost nás provázela i ve druhém poločase a domácí se přiblížili na rozdíl 4 branek. Hráči však nezpanikařili a důraznou hrou v obraně, podpořenou kvalitním výkonem brankářů, opět odskočili na rozdíl 7 branek, který pak postupně navýšili až na konečný výsledek 32:23. Pozitivem v utkání bylo založení 22 rychlých útoků, ale se žalostnou úspěšností 36%

I přes vysoké vítězství a dobré založení rychlého útoku, mám k našemu výkonu určité výhrady. Na průběhu utkání se určitě podepsala i cesta, která trvala cca 7 hodin. Naše hra, byla ospalá, pomalá a někteří hráči se nedostali do správného zápasového tempa. Toto může být určitou omluvou, ale nesmíme se o tento fakt opírat, ale zdravě se s touto nepříjemnou situací poprat.

Nyní nastává delší reprezentační přestávka a my budeme mít dostatek času na odstranění chyb, které se nám v dosavadních zápasech ukázaly.