ne 24.11.2019 |

Můžeme se těšit na jaro v pohárové Evropě!

Je to dvacet let, kdy jsme se naposledy dostali do jarní části evropských pohárů! A letos se to podařilo znovu. Můžeme se tak těšit na to, jakého spupeře nám pro jarní část Challenge Cupu přisoudí los.

Dnešní s napjetím očekávaná odveta Challenge Cupu přilákala do naší haly hodně fanoušků a ti vytvořili parádní kulisu, jaká utkání této důležitosti opravdu svědčila. Plné tribuny tak mohly sledovat, jak se naši hráči od začátku do svého soupeře s chutí "zakousli." Rychle jsme si vytvořili náskok 3:1. V pozápasovém rozhovoru trenér Michalisko potvrdil, že zvolili taktiku takto na soupeře vletět, vzhledem k tomu, že není zvyklý na dopolední zápasy. A to vyšlo.

Vytvořili jsme si náskok, který jsme v druhé polovině poločasu dokázali ještě navýšit. Dařilo se Marjanovičovi v naší brance, kterému pomáhala dobrá obrana. A útok soupeře ničil jednou brankou za druhou. Za první poločas jsme jich dokázali vsítit dvacet. Parádní byla ta poslední. Po obdržené brance, kdy hosté snížili na 19:13, jsme si vzali time out a měli jsme ke skórování pouhé čtyři vteřiny. Ale to je v házené doba, za kterou se dá ještě leccos vytvořit. A my to také dokázali. Naše lavička si domluvila signál a pro konečnou střelbu z velké vzdálenosti byl určen pivot Honza Užek. A to mělo být, a také bylo, pro hosty překvapení. A vlastně nejen pro ně. Myslím, že málokdo v hale čekal že Honza bude zakončovat z nějakých 12 metrů... a úspěšně.

Stanovil tak poločasový výsledek 20:13 a to nám dávalo velmi slušné naděje do druhé půle. Nicméně ještě nebylo nic rozhodnuto. Na postup jsme potřebovali vyhrát o tři branky a tak tem náš náskok nebyl ještě zdaleka rozhodující.

Do druhé poloviny vstoupili hosté o poznání lépe, než dohráli tu první. Pomalu ale jistě dokázali stahovat náskok. Dařilo se jim podstatě častěji než v prvním poločase dávat branky z větší vzdálenosti. To by nebyl takový problém, kdybychom dokázali proměňovat své šance my. Ale to se nám tolik nevedlo a naše křídla i pivoti často ztroskotávali na výborném Kocičovi v brance hostů. Ve 41. minutě byl stav 24:20. Našim hráčům se ale povedlo tuto nepovedenou pasáž zlomit, znovu se zvedli, našli střeleckou mušku a opět svůj náskok zvýšili. V brance vystřídal Nema Petr Mokroš, hned se chytil a připsal si podařené zákroky. Do poslední desetiminutovky jsme šli se slibným náskokem šesti branek za stavu 28:22. Ten se nám dařilo držet a přes veškerou snahu hostů už nedokázali ohrozit náš postup do osmifinále Challengu cupu.

Se závěrečným hvizdem rozhodčích tak v hale vytryskl gejzír radosti z postupu. Jak na palubovce, tak na tribunách. Děkujeme Vám všem, kteří jste neváhali přijít a podpořit nás. Dnes byla opět parádní atmosféra a plné tribuny. Moc si toho vážíme a děkujeme Vám za to! Jste našim pověstným sedmým hráčem na hřišti.