út 27.12.2011 |

Naše cesta Českým pohárem skončila v semifinále

Lovosičtí, které nám přisoudil los semifinále Českého poháru, zúročili výhodu domácí palubovky, porazili nás o dvě branky a postoupili tak do zítřejšího finále. V něm se utkají s Frýdkem Místkem, který v prvním semifinále porazil Hranice 34:28.

Začátek utkání jako by jen potvrdil předzápasový rozhovor s trenérem Trtíkem, který měl trochu obavy co udělá s týmem sedmihodinové zatížení sedacích svalů v autobusu. V první desetiminutovce jsme se totiž trápili se zakončením kdy náš jediný gól, který jak prokázaly kamery České televize neměl být uznán, protože míč nepřešel přes brankovou čáru, vsítil Radek Kružík. K omluvě rozhodčím jistě přispěje fakt, že celá situace byla skryta tělem brankáře Šálka. Nicméně náš špatný vstup do utkání dopomohl Lovosickým k vybudování náskoku 6:1 v desáté minutě. Další pětiminutovka ale patřila nám. Pozdější nejlepší střelci utkání v našem dresu, Chudoba a Kalous, rychlými brankami dotáhli náskok domácích a rázem byl stav 6:5. Zdálo se, že utkání začíná znovu.

Domácí se ale opět dokázali zvednout a vybudovat si malý náskok. Do šaten se šlo za pro nás nepříznivého stavu 14:11. Ten ale samozřejmě ještě zdaleka neznamenal, že by o vítězi semifinále bylo rozhodnuto.

Jenže nástup do druhé půle byl opět ve znamení Lovosic. Ty si dalšími dvěma brankami dokázaly náskok navýšit a uklidnit se. Trenér Trtík reagoval oddechovým časem ve kterém naordinoval svému týmu aktivní vysunutou obranu na hranici rizika. Ta ale bohužel nefungovala. Nechávali jsme v ní totiž příliš mnoho mezer, které dokázal využít aktivní Škvařil v dresu Lovosic. Ten totiž svým pohybem a důrazem tuto obranu dokázal procházet a zaznamenal rychlé tři branky v řadě. Nemohlo tak následovat nic jiného, než znovu zatažení obrany na 0 - 6. A od tohoto okamžiku se začaly osudy utkání obracet.

Ve 47. minutě vedli domácí o osm branek (26:18) a fanoušci i televizní komentátoři byli v podstatě přesvědčeni o tom, že druhý finalista ČP je jasný. Ale další průběh ukázal, že ani vedení o osm branek nemusí znamenat jistotu vítězství. Naše zatažená a v těchto fázích utkání dobře fungující obrana, dokázala získávat míče a rychlé útoky do obrany Lovosic znamenaly postupné dotahování skóre.

Mezi 48. a 57. minutou jsme dokázali šňůrou sedmi branek v řadě téměř nemožné - rozdíl byl pak najednou pouze jednobrankový a zdálo se, že je vše ještě otevřené. Pak přišel ale trochu nešťastný obranný zákrok Radka Kružíka, který určitě pramenil právě z přemotivování a důležitosti situace. Jenže je fakt, že svůj zákrok v obraně na pronikajícího Berku přehnal a rozhodčí jej poslali do šaten přímou červenou kartou. A to na světelné tabuli svítil čas 57:27! To znamenalo, že téměř až do konce budeme hrát v oslabení a šance na srovnání se podstatně snížila. Lefan ale svým zákrokem dokázal získat míč a měli jsme příležitost i v oslabení ohrozit branku Lovosic. To se povedlo i přes osobní obranu Petrovskému, který dokonce vstřelil branku! Ta ale nebyla rozhodčími uznána pro faul při střelbě. Z následujícího útoku Lovosic dokázal skórovat zkušený Berka a o postupujícím bylo rozhodnuto.

Lovosice si zřejmě zasloužily postup za to, že po téměř tři čtvrtiny měly navrch ale i naši hráči zaslouží pochvalu za to, jakým způsobem se i přes to, že se jim nedařilo, dokázali zvednout a chybělo opravdu velice málo k tomu, aby dotáhli nepříjemný osmibrankový náskok Lovosic. Bohužel ten poslední, nejdůležitější krok nevyšel.

Nyní už je před námi reprezentační pauza, ve které bude ME a Tipgames Extraliga se rozjede znovu až 8.2.2012. To přivítáme v Karviné vedoucí tým tabulky - Duklu Praha.