čt 17.11.2011 |

Postoupili jsme do Final Four.

Dnešním vítězstvím v Plzni jsme se kvalifikovali do závěrečného turnaje Českého poháru, který se bude hrát v Lovosicích.

Po Přerovu, který jsme vyřadili v osmifinále Českého poháru nám v cestě do Final Four čekala nebezpečná Plzeň. S tou jsme se utkali ve čtvrtečním svátečním podvečeru. Začátek byl vyrovnaný, branky přibývaly na obou stranách poměrně rychle. Asi v polovině prvního poločasu zaznamenal několik dobrých zákroků Lefan v naší brance a z takto získaných míčů dokázali jeho spoluhráči v poli rychlými protiútoky vytvořit náskok pěti branek. Ve dvacáté minutě jsme utekli domácím na 15:10.

Domácí trenér Šetlík zareagoval oddechovým časem, který se ukázal velmi účinným. Plzenští totiž vzápětí korigovali na 10:11 a zdálo se, že vyrovnaná bitva bude pokračovat. Koncovka poločasu ale zase vyšla lépe nám. Stejně jako v nedávném domácím utkání s Jičínem nám vyšlo střídání brankářů. Před koncem poločasu nastoupil na sedmičku domácích Drápal, opět ji chytil a v brance už zůstal do konce zápasu. I on tak přispěl k tomu, že jsme šňůrou tří branek v řadě stanovili poločasové skóre na 11:15 v náš prospěch.

Druhá půle měla podobný průběh jako ta první. Domácí se opět pokusili o zdramatizování průběhu a dotáhli se na dvě branky (15:17). Poté se ale skóre definitivně naklonilo na naší stranu a náskok narostl až na rozdíl deseti branek (20:30). Závěrečná korekce na konečný rozdíl sedmi branek už nemohl nic změnit na našem postupu.

Svůj den měl už po druhé za sebou Radim Chudoba, který po víkendových deseti brankách do branky Jičína dnes vstřelil dokonce branek patnáct!