čt 20.10.2022 | Redakce

Postupujeme do čtvrtfinále ČP

Los osmifinále Českého poháru nám přisoudil ambiciózní tým Tatranu Litovel. V utkání jsme zvládli roli favorita a s přehledem postupujeme do čtvrtfinále po vítězství o devět branek.

Náš prvoligový soupeř nehrál vůbec špatně. Nicméně rozdíl v kvalitě byl znát a trenér Brůna mohl prostřídat všechny hráče. Do hry se tak dostali i dorostenci Míra s Krawczukem, kteří měli příležitost odehrát další kvalitní zápas v mužské kategorii.

Pro všechny tak bylo utkání dobrým testem ještě před ostrým startem extraligy po reprezentační přestávce. Už v neděli nás totiž čeká těžké utkání na palubovce Frýdku Místku, který letos hraje v dobré formě a momentálně je na čtvrtém místě tabulky o pouhý bod za námi. Dá se tedy očekávat těžký derby zápas.

Ostatní zápasy osmifinále ČP:

Jičín potvrdil v Liberci roli favorita

Liberec doma vyzval Jičín. Extraligový celek mu ale moc šancí nedal a po deseti minutách vedl už o pět branek. Do poločasu pak hosté navýšili na rozdíl drtivých patnácti gólů, Liberec jich stihl pouze osm. Ve druhém poločase už se Jičínští spíše šetřili. Liberečtí výkon zlepšili, ale nestačilo to na nic jiného, než na prohru 20:37.

Utkání Vršovic a Plzně se nedohrálo

Sokol Vršovice měl ještě těžší úkol než Liberec. Přijela k němu totiž Plzeň. Tempo zápasu podle očekávání diktovali hosté. Ti se dostali až na skóre 13:4. Jenže v 18. minutě byl zápas z technických důvodů ukončen a už se nedohrál. O osudu duelu budou týmy dále jednat.

Velká Bystřice potrápila extraligový celek

Velká Bystřice si málem vyšlápla na Kopřivnici. Extraligový tým potrápila, dokonce velkou část prvního poločasu vedla, v 18. minutě dokonce o tři branky. Kopřivnici se ale do poločasu podařilo srovnat na 16:16. I druhou půli začali Bystřičtí lépe a znovu odskočili. Když se zápas přehoupl do 45. minuty, začal úřadovat David Zima, který skóre třemi brankami v řadě v podstatě sám překlopil. Stejně se diváci dočkali obrovského dramatu, půl minuty do konce totiž byl stav nerozhodný 30:30. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou se však prosadil Marek Bukovský a rozhodl o výhře a postupu Kopřivnice.

Souboj týmů z Extraligy ovládlo Královo Pole

Prvním duelem, ve kterém se proti sobě postavily dva celky z nejvyšší soutěže, byl zápas Frýdku-Místku proti Královu Poli. Brno začalo aktivně, hned z úvodu si vytvořilo náskok a v desáté minutě už vedlo o čtyři góly. Pepinu se podařilo následně postupně snižovat, ale dotáhnout se nedokázalo. Start druhého poločasu přinesl tři míče ve frýdeckomístecké svatyni hned v prvních dvou minutách. SKP nedokázal reagovat na dobrou hru soupeře, navíc Jan Zbránek ve 41. minutě dostal červenou kartu. Brno dokráčelo pro vítězství 32:28, na konci zápasu ale ještě taktéž červenou kartu viděl Erik Žvak.

Šťáhlavy v úvodu zaskočily kádr ze severu Čech. Lovosice nakonec otočily

Dalším překvapením byl Sokol Šťáhlavy. Celek z ani ne třítisícové obce hostil Lovosice a prohrál pouze o tři góly. Do páté minuty dokonce vedl, od 11. minuty předvedl parádní sérii šesti tref v řadě. V poločase tak vedl 18:16. Druhá část zápasu už byla z pohledu Lovosic lepší. I tak ale nebylo až do posledních minut rozhodnuto. Nakonec ale zvítězili 34:31.

Nové Veselí proti Dukle ubránilo hubené vedení

Druhým zápasem extraligových celků bylo utkání Nového Veselí s Duklou. Ta zvládla o mnoho lépe úvod. V šesté minutě vedla už 6:2, jenže Veselští se rychle dotáhli sérií branek. V 17. minutě se dostali do dvoubrankového vedení, a to si taky chvíli drželi. Dukle se ale přesto podařilo ještě do poločasové pauzy znovu strhnou skóre na svou stranu a vybudovat si tříbrankový náskok. Jenže druhá půle už patřila spíše domácím. Ti několika skvělými sériemi úspěšných tref dokázali dotáhnout soupeře, a dokonce ho i o čtyři branky přestříleli. Pražané se ještě postarali o drama, ale snížili jen na rozdíl jednoho gólu a podlehli těsně 31:32.

Zubří nedalo Bohunicím šanci

Tatran Bohunice se doma popasoval se Zubřím. To ale hned odskočilo do velkého náskoku a jako favorit soupeři nedalo šanci. Už v poločase vyhrávalo o patnáct branek a domácím prakticky nic nedovolovalo. Ve druhé části se sice Bohunice zapsaly na střeleckou listinu hned sedmkrát, ovšem nic to neměnilo na jejich celkové prohře 11:35.