ne 19.2.2023 | jméno neznámé

Postupujeme do čtvrtfinále Evropského poháru!

Do srbského Pančeva jsme odjížděli s osmibrankovým polštářem, ale nejelo se nám úplně lehce. Doma totiž musel zůstat Matěj Nantl, který po prvním utkání opět ulehl s nemocí a také s nejistotou jak dopadne výsledek disciplinárního řízení EHF, které se konalo ve čtvrtek 16.2 2023 dopoledne, ale do našeho večerního odjezdu nám ještě nebyl sdělen jeho výsledek.

Ten jsme zjistili až později a nebyl pro nás vůbec dobrý. Nemohl nastoupit Patrik Fulnek, protože dostal jednozápasový dištanc, ale co bylo překvapivé, nebyl potrestán žádný hráč soupeře. A tak k chybějícímu Nantlovi, přibyl druhý hráč a sestava nám řídla.

Do prvního hvizdu jsme nastoupili pouze s jedenácti hráči v poli. Ale nastoupli jsme dobře sebevědomě a hnáni našimi věrnými fanoušky, kteří za námi vážili dalekou cestu, aby nás podpořili. A patří jim za to náš velký dík. Brzy jsme se ujali vedení 1:3, ale to nám bohužel nevydrželo dlouho. Domácí pomalu dotahovali a v desáté minutě už vedli 7:4. Neproměnili jsme nějaké šance z prostoru brankoviště a tak domácí, kteří hráli na hranici a mnohdy i za hranici povolené tvrdosti, tyto nabízené šance využili.

Ale nebylo to nadlouho. Dokázali jsme totiž opět kontrovat a brzo bylo zase srovnáno. Ve dvacáté páté minutě Vašek Franc za stavu na 12:12 opouštěl palubovku. Dostal totiž dvojminutový trest za faul a když opouštěl palubovku, přistoupil k němu domácí Celica. Vašek se nechtěl pouštět do nějaké konfrontace, tak jej jemně odžduchl a šel dále na lavičku. Nicméně toto žduchnutí znamenalo druhou dvojku a vzhledem k tomu, že už jednu měl z 18. minuty, tak to pro něj znamenalo konečnou. Zůstali jsme tak jen s jedním pivotem v poli.

Po utkání jsme se dozvěděli, že i Adam Ptáčník nastoupil s teplotou 39 stupňů a tak hráče čekala do konce ještě pořádná šichta, aby utkání zvládli. A to se dařilo. Domácí si sice svým tlakem dokázali vytvořit náskok až pěti branek, ale více jsme jim ani v silně oslabené sestavě nedovolili. Hráči se nenechali vyprovokat k nějakým faulům a hráli velmi disciplinovaně.

S blížícím se koncem už začínalo být jasné, že náskok, který jsme si vytvořili výborným výkonem v prvním utkání, bude dostatečný a my si z palubovky Pančeva postup odvezeme.

A to se také stalo. Můžeme se tak těšit na soupeře pro čtvrtfinále. A tím může být i pražská Dukla, která dokázala po domácím vítězství vyhrát i na palubovce švýcarského Thunu. Oba české týmy tak dokázaly po třech letech znovu postoupit do čtvrtfinále. Tehdy se měly střetnout spolu, jenže sezonu předčasně ukončil covid-19.

Michal Brůna: „Chtěl bych složit velkou poklonu svému týmu, protože jsme byli se čtyřmi spojkami, a to ještě Adam Ptáčník nastoupil s teplotou 39 stupňů. Po vyloučení France nám zůstal jen jeden pivot. Srbové zkusili prakticky všechno - od tvrdosti, chvílemi i zákeřnosti, slovní potyčky až po zastavení času na dvě minuty, čehož jsme si naštěstí všimli. Je to vydřený zasloužený postup. Děkujeme našim fanouškům, že byli opět s námi a pomohli nám k postupu.“