pá 11.9.2009 | Lucie Kantůrková

Postupujeme do druhého kola poháru EHF

Po vítězství 27:24 (13:12) postupujeme do druhého kola poháru EHF. V něm se utkáme s rumunským celkem UCM Sport Resita. Tento celek je mezinárodně velmi zkušený. Vždyť v předešlých sezónách třikrát za sebou dokázal vyhrát CHALLENGE CUP! Takže naši příznivci se mají jistě na co těšit. První utkání budeme hrát na palubovce soupeře a domácí odveta ba se měla hrát v neděli 18.10.2009 na naší palubovce

Stejně jako v prvním zápase vytvořili karvinští velké množství technických chyb a především díky tomu se podařilo soupeři uhrát přijatelný výsledek. Na ten to zpočátku ale vůbec nevypadalo, když po deseti minutách vedl český celek 8:1. V dalších minutách ale přišly již zmiňované technické chyby a když se k tomu přidala hra Karviné v dvojnásobném oslabení, soupeř toho využil. Každou technickou chybu trestal brankou z rychlého útoku a do poločasu snížil na rozdíl jediné branky.

Nepříliš pohledné utkání Karviná dotáhla do vítězného konce. Ve druhé půli zase získala výrazné vedení, které už domácí dokázali stáhnout na konečný rozdíl tří branek. Pohlídali jsmne si tak jak vítězství a tudíž body do pohárového koeficientu, tak postup do druhého kola. V utkání dostali příležitost všichni hráči.

Ve druhém kole nás čeká těžší soupeř - rumunský celek UCM Sport Resita. Tento tým není na mezinárodním poli žádným nováčkem. Vždyť v loňském roce dokázal v semifinále CHALLENGE CUPu porazit Benficu Lisabon a poté celý CHALLENGE CUP vyhrát! A to bylo už dokonce potřetí za sebou co tento pohár Resita vyhrála!

Komentář Martina Kostelníka (Karviná): „Cílem utkání bylo vyhrát a postoupit do dalšího kola a tento cíl jsme splnili. Z pohledu trenérského jsme byli spokojeni s předvedenou hrou jen v prvních deseti minutách. Pak jsme se již jen přizpůsobili hře domácích a zápas se odvíjel jen v přátelském duchu. Opět nás limitovalo velké množství ztracených míčů a v tomto směru je z naší strany nespokojenost. Vázla také souhra mezi novými hráči.“