čt 7.10.2021 | Redakce

Postupujeme do osmifinále Českého poháru

Utkání třetího kola Českého poháru jsme odehráli v Bystřici pod Hostýnem. Trenér Michal Brůna šetřil v nabitém programu opory. Například dal volno brankářské dvojici Marjanović – Mokroš, do utkání nezasáhli ani Solák, Patzel, Užek, Skalický, Harabiš, Franc nebo Růža, tedy vesměs hráči základní sestavy.

Šance se tedy chopili další. V útoku dostal prostor Nantl, na křídle pak Široký, na spojce měl hodně prostoru Urbański, na pivotu pak Noworyta a mladý Kristián Galia. Zahrál by si určitě i Matěj Pelák, ale už nemohl, protože v probíhající sezoně už hrál v poháru za MHK Karviná.

Nutno dodat, že prvoligový soupeř z Bystřice odehrál velmi zdařilé utkání. V první půli se prakticky nedostal do skluzu, ba dokonce většinu času vedl a favorizovaní hosté se dostali do vedení až v závěru prvního poločasu.

Baníkovci nemohli v sestavě plné mladíků, kterým pomáhali jen Fulnek s Mlotkem a Sobolem, svým hostitelům odskočit na nějaký výraznější brankový rozdíl. Ten se začal rodit až během druhé půle, byl i šestibrankový, jenže hráči svůj náskok proti nadšeným domácím neuhájili. Neproměnili jsme řadu šancí a z náskoku 27:32 v 55. minutě domácí dokázali situaci po čtyřech brankách v řadě dotáhnout na jedinou branku (31:32). V koncovce vše svými brankami uklidnili Urbański s Nantlem a my tak po vítězství 31:34 postoupili do osmifinále kola Českého poháru.

Dosavadní výsledky a další program třetího kola ČP:

st 6. 10. 18:30 HK BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - HCB KARVINÁ 31:34

st 6. 10. 18:30 HÁZENÁ VELKÁ BYSTŘICE - HC ROBE ZUBŘÍ 18:41

st 6. 10. 19:30 SOKOL ŠŤÁHLAVY - TJ JM CHODOV 31:21

pá 8. 10. 19:00 FATRA-SLAVIA NAPAJEDLA - HANDBALL CLUB ZLÍN, Z.S.

st 20. 10. 20:00 TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: Nemůžu být spokojen. Hráči, kteří měli ukázat, že si své místo v Baníku zaslouží, to moc neukázali. Pohár už házíme za hlavu a soustředíme se na sobotní zápas v Hranicích.“