st 17.11.2021 | Redakce

Postupujeme mezi nejlepší čtyři týmy ČP.

Náročný program z poslední doby pokračoval čtvrtfinálovým duelem ČP na Dukle. A ten jsme bez problémů zvládli a hráči tak mohli oslavit postup do semifinále.

Hned od začátku utkání s Duklou Praha v rámci čtvrtfinále Českého poháru jsme měli navrch. Dařilo se nám v útoku a výborně fungovala rychlá, pohyblivá obrana. A pokud se domácí Pražané přece jen dostali ke střelbě, většinou skončila na výborně chytajícím Mokrošovi v naší brance. Ten se blýskl opravdu výborným výkonem a náš náskok narůstal.

V sedmé minutě byl stav 0:4 a ve čtrnácté už 2:8. A to už měl za sebou Petr Mokroš i dva zlikvidované sedmimetrové hody. Potom nakrátko domácí vykřesali jiskru naděje, když šňůrou tří branek korigovali na začátku šestnácté minuty na 5:8. To přimělo trenéra Brůnu k tomu, že si vzal time out. Ten rychle zafungoval, naši hráči zase zpřesnili hru a náskok opět začínal narůstat až na poločasový stav 8:16.

Druhý poločas začali domácí podstatně lépe než ten první. Nedělali tolik zbytečných chyb a přece jen častěji nacházeli recept na překonání naší obrany. V 38. minutě snížili na rozdíl pěti branek (13:18). Ukázalo se, že vytvořený náskok z prvního poločasu je ale dostatečný, a naši hráči si jej pořád udržovali. Blíže, než na zmíněných pět branek, se už Dukla nedostala a my tak vcelku hladce dovedli utkání do vítězného konce.

Přidali jsme se tak k Novému Veselí, Lovosicím a Plzni, které si postup vybojovali už dříve.

Ostatní čtvrtfinálové zápasy:

SKKP HANDBALL BRNO - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 28:30

LOVCI LOVOSICE - KH KOPŘIVNICE 31:26

TJ CEMENT HRANICE -TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 15:37

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Splnili jsme naše předsevzetí, že na Dukle musíme vyhrát. Snažil jsem se točit sestavou, abychom trochu pošetřili síly před pátečním zápasem s Lídrem tabulky Plzní.“