st 23.3.2011 | Jaroslav Hudeček

Starší dorost po boji remizoval s Jičínem

V utkání staršího dorostu s družstvem Jičína šlo o titul, který obhajuje právě Jičín. Naše družstvo potřebovalo zvítězit o 6 branek nebo vyhrát o 5, ale soupeř by nesměl vstřelit víc než 30 branek. Naši dorostenci na podzim totiž prohráli v Jičíně 36:31! Utkání slibovalo výbornou úroveň a tak si na tento duel našlo cestu do haly hodně diváků, kterým chci touto cestou poděkovat za skvělou atmosféru.

Utkání mělo opravdu vynikající úroveň. Hráči hráli s obrovským nasazením a chutí. Na hřišti jsme měli možnost vidět celou řadu hráčů reprezentačního družstva ČR 19, kteří byli opravdovými oporami svých týmů. Hrálo se v rychlém tempu. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a krásné akce se střídaly na obou stranách. Stejně se vyvíjelo i skóre. Chvíli vedlo naše družstvo rozdílem 3 branek. Zbytečné chyby a uspěchaná střelba nás však stály slibný náskok a my pustili soupeře do poločasového vedení o 2 branky.

Ve druhém poločase jsme se opět dokázali vrátit do hry a ujali se ve 22 minutě vedení 36:33. V tento moment se zdálo, že můžeme odpor soupeře definitivně zlomit a vyhrát o potřebných 6 branek. Bohužel jsme v této rozhodující fázi udělali celou řadu zbytečných technických chyb, které soupeř nemilosrdně trestal z rychlých útoků a srovnal skóre na konečnou remízu. V průběhu utkání jsme střídali různé obranné systémy, ale nedokázali jsme zastavit výborně hrající hráče Jičína. Ti dokázali svou vysokou herní kvalitu a po zásluze vybojovali remízu a tím i možná obhájili loňský titul. Řada hráčů Jičína již pravidelně startuje v extraligovém celku (Babák 15 br., Zeman 4 br., Josef 11 br.) Nevěřím, že v tomto složení v jakém nastoupil Jičín u nás, někde ztratí body. O tom s jakou vážností a respektem z našeho družstva Jičín k tomuto utkání přistoupil svědčí fakt, že za zraněného reprezentanta Vocáska (LS), přivedl do týmu dalšího reprezentanta na tomto postu Josefa z D. Praha. Dukla již nemůže zasáhnout do bojů o medaile a tak svého nejlepšího střelce pustili do konce sezóny na limitovaný přestup do Jičína. Tento tah se ukázal jako rozhodující. Josef nám totiž nastřílel 11 branek a měl velkou zásluhu na vítězství Jičína. Musím přiznat, že my jsme bohužel na místo zraněných hráčů nikoho nesháněli a hráli jsme proto v okleštěné sestavě i s mladšími dorostenci. Toto není výmluva, ale fakt. Nevím zda by se našel na Moravě oddíl, který by nám půjčil své nejlepší hráče na tuto závěrečnou a rozhodující část soutěže. Dokud žije naděje, věřím, že naši hráči budou nadále bojovat a rvát se o zisk titulu.