Starší dorost si s Kopřivnicí poradil
17.10.2016  |

V druhém domácím utkání jsme přivítali zatím neporažený celek z Kopřivnice. Po předchozí domácí remíze s Jičínem jsme do utkání vstupovali s jednoznačným cílem zvítězit. Soupeř v prvních 4. kolech nepoznal hořkost porážky a opírá se o nejlepšího střelce dorostenecké extraligy Marka Žalmánka.

5.kolo, neděle 16.10.2016

31:23(13:10)
KOP

Branky ze 7 hodů: 2 - 3, vyloučení: 2 - 2, Diváci: 108, Rozhodčí: Petr Jaroň, Robert Vala

HCB Karviná: Juráš Jan, Kujan Patrik, Noworyta Nicolas 1, Vaněk Michal 3, Mucha Jan 3, Podhrázský Rostislav 2, Kraina Jakub 1, Wilczek Daniel 4/2, Pilch Daniel, Rafaj Martin 3, Nantl Matěj 5, Zamarski Alexandr, Piwko Luděk 6, Hradil Ondřej 3.

trenér: Radek Godál, vedoucí: Martin Břenek

Do utkání jsme vstoupili dobrou obranou podporovanou výbornými zákroky Juráše v bráně. V útočné fázi jsme byli málo pohyblivý, což pramenilo k tomu, že v prvních 15 min. do stavu 6:6 držel soupeř s námi krok. Zbytečně jsme se přizpůsobili “chodící“ házené, kterou předváděla Kopřivnice. V následném time – out jsme hráčům zdůraznili, že je potřeba zrychlit přechod do RÚ a útočné kombinace rozehrávat rychleji. Druhá část prvního poločasu sice nebyla ještě podle našich představ, ale již byla z naší strany pohyblivější. I díky dobře zahranému oslabení, kdy jsme soupeři dokázali vsítit 2 branky a ani jednou neinkasovat jsme soupeři odskočili na poločasový výsledek 13:10. V dresu Kopřivnice se prosazoval většinou pouze výše zmíněný Žalmánek, který nakonec sice naším hráčům celkově vsítil 16 branek, ale byl na to sám.

O přestávce jsme hráče upozorňovali na to, aby se neopakovaly naše špatné vstupy do druhých poločasů. Tentokrát musím hráče pochválit, nepolevili z kvalitní obrany a z rychlých přechodů soupeři rychle odskočili na 19:11. Kopřivnice již nenašla žádnou sílu na zvrat. V druhém poločase, kdy již bylo o výsledku rozhodnuto, se na hřiště dostali všichni naši hráči. Utkání se již dohrávalo v poklidném tempu. Nakonec jsme vyhráli 31:23.

Celkově mě celek Kopřivnice trochu zklamal. Od vedoucího celku průběžné tabulky jsem předpokládal větší herní kvalitu. Tentokrát byla naši výhodou silnější lavička. Hráče jsme střídali v krátkých časových úsecích a nakonec celek Kopřivnice porazili především zrychlenou hrou na začátku druhého poločasu. Ještě jsou před námi silné celky Dukly a Zubří, předtím však ještě musíme za týden zvládnout derby v Ostravě.