ne 9.10.2016 | Radek Godál

Starší dorost zvítězil u nováčka

Po předchozí domácí remíze s Jičínem jsme odjížděli pro povinné vítězství do Úval a Prahy.

Hned začátek utkání ukázal, že soupeř nemá potřebné kvality. V útočné fázi byl bezzubý. Rozhodčí domácímu týmu za celé utkání zvedl více, jak 20 x ruku pro pasivní hru. V obranných činnostech soupeř zaostával za našimi hráči. Hráči se dostávali do vyložených šancí, ale tyto šance trestuhodně zahazovali. Jedinou překážkou, tak ani nebyl gólman hostí, jako spíš katastrofální střelba našich hráčů. Naši střelci neproměňovali ani vyložené šance z 6 metrů a zahazovali i 7 m hody. Od začátku utkání jsme sice vedli, ale nebyli jsme schopni soupeři odskočit na větší gólový rozestup. Do šaten jsme odcházeli “pouze“ za stavu 9 : 7 pro nás.

Na začátku druhého poločasu jsme opět měli krátký 5 min. herní výpadek a jen díky slabému soupeři jsme svůj náskok neprohospodařili tak, jako v předchozích utkáních. V druhém poločase i přes velký počet neproměněných střeleckých příležitostí náš náskok díku Jurášovi v bráně, když ten nedovolil delší časový úsek soupeři skórovat, postupně narůstal. Tak se mohli na palubovku dostat všichni hráči, ale ani ti, kteří jindy příliš nehrají svým výkonem proti tak slabému soupeři výrazně neoslnili.

Pochvalu opětovně zaslouží především v bráně výborně chytající Honza Juráš. Na konci utkání se zaskvěl pár zákroky i mladý Buzek, kterého jsme měli zapůjčeného z ml. dorostu. Spokojenost je s 2 body nikoli s předvedenou hrou. Podle mě utkání mělo skončit tak 30:10 v náš prospěch a ne jen 22:15. Předvedený výkon nám za týden v domácím prostředí proti vedoucímu týmu soutěže HK Kopřivnice stačit nebude.