po 3.10.2016 | Radek Godál

Starší dorostenci remizovali

Ve třetím kole jsme se poprvé představili na domácí půdě a přivítali jsme silný celek z Jičína, který v prvních dvou kolech nezaváhal a obě svá utkání vyhrál.

Sílu soupeře jsme znali z přípravy, kdy jsme se s ním potkali před měsícem ve finále turnaje v Litovli.

Vstup do utkání nám vyšel. Dobrou obranou a rychlými přechody jsme dali lehké branky a na začátku utkání vedli 4:1. Poté však přišla pasáž, kdy gólmani na obou stranách převyšovali střelce a ani z vyložených šancí jsme nebyli schopni dát 10 min gól. Nás držel v bráně především Juráš, který v prvních 15 minutách dostal pouze 2 branky. Přistoupili jsme k novému hernímu prvku. Vyzkoušeli jsme hru bez brankáře 7-6 a až poté se nám podařilo přerušit 10 min. střelecký půst. Konec prvního poločasu byl však opět v režii gólmanů. Do šaten se odcházelo za stavu 9 – 7 v náš prospěch.

V šatně jsme hráčům zdůrazňovali, že brankář hostí je menšího vzrůstu, že mají střílet nahoru a hlavně, že nemají zaspat začátek druhé půle, jak tomu bylo před týdnem v Novém Veselí. Hráči však opět zůstali v šatně. Do druhého poločasu nastoupili nekoncentrovaně, nebo nevím čím to je (budeme se muset nad tím společně zamyslet), ale prohospodařili jsme dvou gólové poločasové vedení a soupeř otočil na 9-10. Do konce utkání se již skóre postupně měnilo na obou stranách, ale ani jeden z týmu neodskočil na větší gólový odstup. Nakonec utkání dospělo k remízovém výsledku 18:18. Z výsledku jsem zklamán, povinností je doma vyhrávat, ale vzhledem k průběhu utkání je remíza asi spravedlivá.

Musím pochválit gólmana Honzu Juráše, který jako správný kapitán svůj tým drží už třetí utkání. On v útoku ty branky dávat nemůže. Nad svými výkony by se měli zamyslet především hráči v poli, kteří zatím v prvních 3 kolech neodvádí, to co od nich očekávám.