po 27.3.2023 | Ivo Dudek

V European EHF Cupu končíme ve čtvrtfinále

Sandefjordu se v odvetě vydařil první poločas, ve kterém si vybudoval šestibrankový náskok. Ve druhé půli jsme ještě zabrali, ale nakonec jsme znovu prohráli o tři branky 25:28.

Odvetu v norském Sandefjordu jsme nezačali špatně. Patrik Fulnek vyrovnával po pěti minutách na 4:4. Pak ale přišel 7minutový úsek bez vstřelené branky. Runar toho dokázal využít a jít zásluhou Lindella do pětibrankového vedení 9:4. V 15. minutě navíc zvyšoval na 13:5 domácí Henriksen, a to dostalo norský celek do herní pohody.

Neobvyklou podívanou nabídla další část hry, když se ani jednomu z týmů nepovedlo dlouhých sedm minut skórovat. Závěr prvního poločasu přece jenom patřil Karviné. Domácí se v závěrečné pětiminutovce prosadili jen jednou a Baníku se podařilo trochu zkorigovat výsledek na 10:16.

Jenže do druhé půle nastoupil znovu lépe Runar a ve 33. minutě mu zařídil Myklebusta vedení 19:11. Od této chvíle seveřané trochu polevili a Baníku se o deset minut později podařilo snížit na rozdíl čtyř branek 17:21, když se trefil Jonáš Patzel. Sandefjord ale žádné drama nehodlal připustit a v 53. minutě po brance Boysena znovu vedl o sedm gólů 27:20.

Sandefjord vyhrál v součtu s prvním zápasem o 6 branek a postoupil do semifinále Evropského poháru, naopak my v poháru končíme a můžeme plně soustředit na obhajobu tuzemského titulu.

Ve čtvrtfinále se ukázala síla současné severské házené, protože postoupily oba norské týmy a také švédský Alingsås HK, který postoupil přes pražskou Duklu.

Chtěli bychom poděkovat všem partnerům A našim fanouškům za podporu v průběhu všech utkání Evropského poháru. Bez ní by nebylo možné naše účinkování v Evropě a myslíme, že jsme rozhodně Karviné neudělali ostudu.

Výsledky ostatních čtvrtfinálových duelů:

HC Dukla Praha - Alingsås HK (SWE) 24:27, první zápas prohrála Dukla 33:39

Nærbø IL (NOR) - MRK Sesvete (CRO) 29:30, první zápas vyhrálo Nærbø IL 26:20

RK Gorenje Velenje (SLO) – Vojvodina (SRB) 26:30, první zápas Vojvodina vyhrála 31:30

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Bohužel jsme, podobně jako doma, nechytili začátek. Zápas se odvíjel podobně jako u nás v Karviné. Při naší obraně 0:6 jsme nebyli schopni ubránit střelce na spojkách Sandefjordu. Teprve až při vysunuté obraně v druhém poločase Norové chybovali a my je byli schopni párkrát potrestat v rychlém přechodu. Sandefjord, hrál velmi rychlou házenou, se kterou se naši hráči v lize nepotkají. Gratulujeme hráčům Sandefjordu, bohužel po nezvládnutých začátcích obou utkání, zaslouženě postoupili.“