HCB Karviná
Zápasy
ne 16.2.2020 |

Vybojovali jsme postup do čtvrtfinále Challenge Cupu!

Zápasové menu

Před sérii s Madeirou nám asi příliš lidí nevěřilo. Postoupit přes finalistu loňského ročníku určitě nebyl snadný úkol. Ale podařilo se!

V prvním utkání jsme prohráli na Madeiře o tři branky a tak se dalo v odvetě čekat drama. A tak se také stalo.

Od začátku se odehrával na naší palubovce velmi vyrovnaný souboj. Obě obrany hrály velmi dobře a příliš nepustily střelce do zakončení. Branky tak padaly v dost pomalém tempu. V desáté minutě byl stav 4:2 pro Karvinou. Postupová matematika byla jasná – pokud hosté nedají více než 27 branek, stačilo by nám vítězství o tři branky. Pokud by hosté dali více, tak bychom museli vyhrát minimálně o čtyři. Po vyrovnaném průběhu první půle šli domácí do šaten s náskokem dvou branek, a tak bylo vše otevřené.

 

Druhá polovina patřila už ale více našim borcům. Hosty už jsme nepustili k vyrovnání a pořád jsme si udržovali malý náskok. Naplněná hala neustálým povzbuzováním hnala své hráče a ti se tímto povzbuzováním nechali strhnout. Bojovali o každý míč a dá se říct, že na palubovce nechali vše. Na straně hostů byla zkušenost, kdy mnohdy své útoky proměňovali až v pasivitě, ale domácí dokázali kontrovat právě svou bojovností a nasazením. A ta bojovnost dnes byla oním jazýčkem na vahách osudu zápasu. S blížícím se koncem hala povstala a neustálým povzbuzováním hnala domácí za postupem. Ti to vyslyšeli a udělali si v posledních čtyřech minutách rozhodující náskok. Karviná se tak spolu s Duklou může těšit na los čtvrtfinále Challenge Cupu. A to, že ve čtvrtfinále budou dva české týmy, svědčí o tom, že úroveň české extraligy má vzrůstající tendenci. 

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: „Hosté mají hodně zkušený tým. Na začátku bylo vidět, že dost střídají, aby ušetřili síly. My hráli hodně srdcem, nasazením a celou dobu jsme věřili, že máme na to, abychom postoupili. Hnala nás naplněná hala a i v tom povzbuzování byl ohromný rozdíl oproti zápasu na Madeiře. Tam nebyla zdaleka taková kulisa. Takže velké poděkování patří i našim fanouškům, ti nás dotáhli až k postupu do čtvrtfinále."

Yuri Gromyko, pivot HCB Karviná: „Velmi těžký zápas. Vždyť Madeira byla loni ve finále Challenge Cupu a tak musí mít kvalitu. Každým kolem se dá čekat, že soupeři budou těžší a těžší. My jsme dnes ukázali srdce a je třeba poděkovat i fanouškům za super povzbuzování. Když vás žene takto naplněná hala tak ze sebe vydáte vše. Dneska se dařilo i mě a jsem moc rád, protože v poslední době to z mé strany nebylo úplně ono. Tak mě těší, že jsem konečně ukázal, čeho jsme schopný a že můžu být týmu prospěšný a myslím, že to může být ještě lepší. Tvrdě na tom pracuji a věřím, že se ještě zlepším.“

Dominik Solák, spojka HCB Karviná: Důležité bylo to, aby naše hra v útoku nestála jen na dvou hráčích. Věděli jsme, že se musíme přidat všichni, brát na sebe zodpovědnost. Je fajn, že se nám to v určitých fázích dařilo. Madeira má ve hře jeden na jednoho fakt silné hráče, jsou hodně silní na nohách a těžko se přes to prochází. Možná bylo dobře, že jsme v prvním zápase nechodili tolik do situací jeden na jednoho. Dneska to nejspíš přispělo k tomu, že nás neměli tolik přečtené a nevěděli, co dokážeme. V určitých chvílích se jim to dnes vymstilo. Dnes nás hnala plná hala, to se člověk vybičuje, i když nemůže. Já jsem mlel z posledního, kluci taky říkali, že už skoro nemohli, ale když řve plná hala dvou tisíc lidí jako jeden muž, je to injekce a nám to pomohlo do vítězného konce.

Fotogalerie