po 31.10.2022 | Redakce

Z Kosova jsme přivezli vítězství o čtyři branky!

Přesto, že jsme odjeli k prvnímu ze dvou utkání s kosovským Rahovcem oslabeni, podařilo se nám přivézt velmi dobrý výsledek k tomu, abychom doma za podpory našich skvělých fanoušků postoupili do kola třetího.

Začátek nám trochu utekl a domácí se dostali rychle do vedení. V šesté minutě zvyšoval De Carvalho (jeden z Brazilců v sestavě domácích) na 4:1. Poté jsme ale přece jen zvýšili obrátky, Dominik Solák dvěma rychlými brankami snižoval, k němu se přidali další a v 13. minutě proměnil Denis Harabiš sedmičku a navyšoval na 4:7 v náš prospěch. Takže jsme šňůrou šesti branek v řadě průběh otočili, ujali se vedení, a to už jsme do konce nepustili. Těsně před koncem poločasu navyšoval Matěj Nantl na poločasový výsledek 13:17 v náš prospěch.

Tento náskok jsme drželi a postupně ještě navyšovali. Smolný okamžik nastal v 35. minutě, kdy Jonáš Patzel zahrával sedmimetrový hod. před ním se dostával do střelecké pohody, vsítil dvě branky během minuty. Sedmička se mu ale nepovedla, trefil totiž brankáře domácích do hlavy a následovala červená karta. V dalším průběhu tak scházel, nicméně jeho spoluhráči jej zastoupili a průběh zápasu jsme měli nadále pod kontrolou.

Ve 42. minutě jsme vedli už o sedm a jindy hluční balkánští fanoušci se odmlčeli. Kráčeli jsme totiž za vítězstvím a kontury našeho případného postupu do dalšího kola nabývaly jasnějších obrysů. Domácím se sice podařilo do konce ještě trochu snížit, nicméně vítězství o čtyři branky dává velmi dobré vyhlídky do odvety.

Přijďte nás v sobotu podpořit a pomoct nám k tomu, abychom postup opravdu ztvrdili. Užijme si ten postup spolu ve výborné atmosféře naplněné haly.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!