ne 28.11.2021 | Redakce

Z Kypru jsme přivezli nadějný výsledek!

Tak i na Kypru umí hrát házenou. Ale ne tak dobře, jako Baník. Takové je zjištění českého fanouška po sobotním duelu karvinských házenkářů v poháru EHF na půdě Famagusty, odkud si baníkovci domů přivážejí pětigólovou výhru.

Po vyrovnaném průběhu, ve kterém jsme měli častěji navrch my, se nakonec rozhodlo v posledních deseti minutách. Ty patřily našim borcům, vyhráli tu desetiminutovku 7:2 a dokázali jsi tak nakonec vytvořit nadějný náskok pěti branek.

Kypřané hrozili v postupném útoku sehranými kombinacemi a pálili z prostoru spojek, na které před utkáním upozorňoval trenér Michal Brůna. Zvláště Kritikos, ale také Mimikos, což jsou Řekové v barvách kyperského týmu, za to uměli vzít. Herně jsme však přece jen působili lépe my.

Hned na začátku jsme si vytvořili tříbrankový náskok. To v jedenácté minutě trestal Marjanovič domácí hru bez brankáře přesnou trefou do prázdné branky a stav byl 3:6 v náš prospěch. Domácí v dalším průběhu poločasu mírně dotahovali a tak jsme šli do šaten s náskokem jediné branky.

Po začátku druhého poločasu domácí okamžitě vyrovnali a pokračovala přetahovaná o každou branku. Ve 42. minutě šli domácí do vedení o dvě branky (21:19). Kritický moment jsme ale zvládli. Vzápětí totiž dvěma brankami v řadě srovnal Vojta Patzel a poté jsme si vzali vedení zpět. Poslední desetiminutovka pak už jednoznačně patřila nám a nakonec jsme si odvezli solidní náskok 29:24.

Odveta je na programu v sobotu 4. prosince v 16 hodin v karvinské hale házené.

Děkujeme všem partnerům a především Moravskoslezskému kraji za podporu HCB Karviná v evropských pohárech!

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: Famagusta do zápasu vletěla tvrdě, a tak jak jsme předpokládali, s obrovským tlakem na rozhodčí. První poločas jsme si průběžně udržovali jednobrankové vedení. Kritický moment nastal v druhém poločase, kde nám při dvojitém oslabení Kypřani odskočili na dvě branky. Jejich trhák jsme však dokázali zachytit a v posledních deseti minutách rozhodli zápas v náš prospěch. Těší mě, že kluci zvládli takticky koncovku zápasu a doufám, že nás to znovu nakopne, po sérii slabších zápasů z naší strany. Výhra o 5 branek je slušný náskok do rozhodujícího zápasu o postup mezi nejlepších 16 týmů.