čt 15.3.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - Dukla Praha 32 : 27 (15:16)

Dnešní televizní dohrávka dalšího kola extraligy mužů přinesla dramatickou podívanou, plnou emocí na obou stranách hřiště. Ukazuje se, že letošní model extraligy je divácky atraktivní a přináší více vyrovnaných a divácky zajímavých utkání.
Fotky jsou ve fotogalerii.

Utkání pro nás nezačalo zrovna dobře, vedení se ujala Dukla. Hrála s velkým nasazením, uvolněně a vypadalo to, že naši hráči jsou trošku zaskočeni. Dukla se velmi lehce prosazovala a naopak nám dělalo zakončení problémy. Největší problémy naší obraně dělal pohyblivý Stehlík. Naše spojky se prosazovaly s velkými problémy a střelba ze střední vzdálenosti nebyla úspěšná.
V podstatě celý první poločas jsme dotahovali a snažili se napravit horší začátek. Poprvé jsme se dotáhli na Duklu v 24 minutě. To svítil na ukazateli skóre stav 13:13. Do šaten se šlo za pro nás ještě nepříznivého stavu 15:16.

Nástup do druhého poločasu jsme ale zvládli podstatně lépe než soupeř a dá se říct, že právě nástup do druhého poločasu rozhodl utkání. Dukla dělala technické chyby a naši hráči je trestali brankami. Velkou měrou se o obrat zasloužil i Tomáš Mrkva, který vystřídal v brance Nemanju Marjanoviče a vedl si výborně. Na spojkách jsme se dokázali díky zlepšené hře prosazovat a z toho vyplynul v 13. minutě stav 23:17 a tento náskok jsme si už nenechali vzít.

Sestava HCB OKD Karviná :Mrkva, Marjanovič, Bednařík 3, Plšek 4, Kuzo 8, Heinz, Indjič, Zdráhala 6/2, Šulc, Mrózek 4, Kružík, Kubis 3, Korňan 2, Rachač 2.

Sestava HC Dukla Praha : Kurial, Pristáš, Weigner 1, Landa, Chroustovský 1, Šik 2, Stehlík 7, Vraný 8/2, Škvařil, Zelený, Lehocký 1, Čurda 2, Brabec 5, Rams.

Sled branek : 0:2, 2:4, 3:6, 4:7, 6:9, 7:10, 9:11, 12:12, 15:15, 15:16, 19:16, 23:17, 24:19, 25:21, 29:22, 30:23, 31:25, 32:27.

Sedmičky : 3/2 - 3/2, Vyloučení : 6 - 5, rozhodčí : Nesvadba, Novotný; diváci 700.