HCB Karviná
Extraliga
pá 16.9.2022 | Redakce

V sobotu souboj otce se synem!

Šlágrem víkendu bude střetnutí dosud neporažených týmů. Proti sobě se postaví otec a syn Galiovi.

První těžší prověrka našeho týmu je na řadě v třetím kole. V sobotu večer v netradičním čase přivítáme před televizními kamerami svého tradičního rivala, loňského bronzového medailistu ze Zubří. Pikantností zápasu je fakt, že se v něm utkají Martin Galia se svým synem Kristiánem, který od letošní sezóny působí právě v kádru našeho sobotního soupeře.

Zubří je tým, který je na vzestupu, už předloni ve čtvrtfinále nás trápilo a prohrálo až v rozhodujícím pátém zápase. Loni dokonce v semifinálové sérii s Plzní vedlo, ale nakonec se muselo spokojit se zápasy o bronz, který nakonec získalo. Letos chce výkony tým ze Zlínského kraje ještě posunout a mohl by se k tomu odpíchnout v tomto zápase.

Stejně jako my, jsou Valaši letos zatím stoprocentní. V úvodních dvou klání porazilo Jičín 33:26 a Maloměřice 30:25, i když vývoj duelu s brněnským týmem nebyl úplně ideální. „Po dobu celého zápasu jsme nenašli náš optimální rytmus. Trochu mě to mrzí, měli jsme jiné představy. Jedeme ale dál, body se počítají,“ konstatoval po utkání trenér Peter Dávid.

S čím jsou do sobotního duelu jeho aktéři:

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „V sobotu ve 20 hodin nás čeká veliké derby s naším odvěkým rivalem HC Zubří. Pro nás to bude první těžká prověrka v tomto ročníku Chance Extraligy na domácí palubovce. I přestože nám stále chybí dva důležití hráči, budeme snažit zápas rozhodnout v náš prospěch.“

Martin Galia, brankář HCB Karviná: „Na zápas se Zubřím se moc těším. Myslím, že to bude velmi atraktivní duel, šlágr třetího kola. Ono to tak musí být, když hraje první s třetím z minulé sezony. A tak věřím, že zápas bude kvalitní, a hlavně hodně vyrovnaný. Uvidíme, jak na tom oba týmy jsou poté, co v letní přestávce došlo v obou kádrech k personálním změnám. Těším se i proto, že po dlouhé době nastoupím za HCB v ligovém zápase, a navíc budu mít možnost hrát proti svému synu Kristiánovi, a to je velké lákadlo.“

Peter Dávid, trenér HC Zubří: „Karviná prošla také určitou změnou, znovu se musela zformovat. Hraje doma, je rozhodně favorit. Má vynikající začátek, stejně jako my. Doufám v pekelnou atmosféru, týmy jsou útočně naladěné, bude to v televizi, takže super reklama na házenou. Bude to velká prověrka po Evropském poháru. Nemuseli jsme proti Izmiru vynaložit mnoho sil, takže už to bude muset být stoprocentní výkon.”

Jakub Krupa, brankář HC Zubří: „Tradiční soupeř, pro nás v tradiční čas. Jedeme na horkou půdu Karviné, kde se budeme snažit získat dva body. Doufáme v hojnou účast našich fanoušků.”