út 1.5.2012 |

V utkání s Přerovem jsme si chutí zastříleli.

Dnešní podvečer patřil v Karviné utkání pátého kola nadstavby. Tentokrát jsme hostili šestý Přerov, který má natolik velkou bodovou ztrátu, že už asi nemůže pomýšlet na vyšší příčku, než mu momentálně patří. A tak se čekalo, že byť jsme nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě, měli bychom toto utkání zvládnout

Jak jsem už zmínil, naše sestava doznala několik změn oproti utkání v Zubří. Nenastoupili Petrovský, Požárek, Klačo a úplně fit nebyl ani Lefan. A tak dostal v brance více prostoru Adamík a na palubovku se po delší době dostali Hanisch a Monczka.

Nástup do utkání jsme neměli zrovna nejlepší. vysunutá obrana nefungovala jak měla a zkušení hráči hostů dokázali vždy najít skulinku ke střelbě. A tak do naší branky padaly branku častěji než do Přerovské. Ve 12. minutě zvyšoval Plšek náskok Přerova už na 6:9 a na to reagoval trenér Trtík oddechovým časem. Po něm, jsme změnili obranný systém hráči obranu zpevnili a najednou se nám dařilo útoky hostů přerušovat a získané míče jsme okamžitě rychlými útoky využívali k obratu ve skóre. Šňůrou deseti branek jsme během sedmi minut utekli hostům na 16:9 a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

Ve druhém dějství už náš brankostroj neúřadoval tak rychle a tak branky v brance hostí přece jen nepřibývaly tak rychle. Hráči několikrát při koncovce chtěli spíše pobavit diváky a to se jim vymstilo nepřesností a neproměněnou šancí. S přibývajícím časem se na palubovku dostali všichni hráči a i ti hráli s chutí. Výsledkem bylo, že letos poprvé jsme zaznamenali 40 branek do sítě hostů.

Richard Buček, as.trenéra Přerova: Byli jsme si vědomi síly domácích a bylo vidět, že hráči mají zažitou rychlou házenou. Nechtěli jsme s nimi běhat, ale domácí nás přesto rozběhali a bez problému zvítězili. Na Karviné je vidět velký posun od našeho posledního vzájemného zápasu v Přerově. Hlavně v nasazení a bojovnosti.
Rastislav Trtík, HCB OKD: Dvanáct minut měli hosté navrch. Pak jsme změnili obranu, kde se mi dnes líbil navrátilec do sestavy Hanisch. Ten hrál spolu Kružíkem střed obrany dobře když uhlídali zkušené hráče hostů. Věděli jsme, že Přerov má zkušené hráče a může být nebezpečný. Nicméně právě stabilizací obrany se nám podařilo na ně najít recept a v dalším průběhu už jsme zápas zvládli. Jen ke konci hráči svým trochu sobeckým způsobem hry, kdy jako by si každý chtěl dát branku, jsme si sami způsobili, že branek padlo méně, než nakonec mohlo. Za posledních 7 minut jsme skórovali jen třikrát.