Logo HC Baník Karviná
06.10.2003  |  Hansel Radim

Karviná jedoznačně přehrála Považskou Bystrici

V utkání 6.kola HIL se čekalo,že Považská Bystrica bude klást v Karviné větší odpor. Domácí hráči však k zápasu přistoupili zodpovědně a vyhráli rozdílem třídy.

6.kolo, neděle 5.10.2003

KAR
34:25()
POV

Rozhodčí: Kohout ,Dolejš, Delegát: Ondráš
Vyloučení: 9-10, 7m hody: 5/4-6/4, Diváků:700
ČK: Buchta(P.Bystrica)
HCB Karviná: Bednařík 2, Brůna Michal 8/3, Konečný, Heinz Kamil 7, Mrakič 3, Laclavik 2, Kust, Slabý, Vašek 7/1, Heinz Tomáš 2, Novák, Zdráhala 3, Szymanski, Brůna Rostislav.
Trenér: Kekrt Jiří.

MŠK Povážská Bystrica: Baďura, Opoldík 1, Vicena, Zaťko, Buchta 4, Spuchlák 2, Mažár S.7, Polakovič 4/1, Drápal, Bočkay, Ďurajka 4, Brezina 3/3, Koňušík.
Trenér: Hargaš Ivan.

Komentář k zápasu

Již před utkáním se v tisku objevilo, že bývalý trenér Karviné Ivan Hargaš si má chuť odvézt z Karviné oba body. Tento jeho plán se ale začal hroutit již z počátku utkání, kdy domácí Baník vedl ve čtvrté minutě 4:0. Hostující brankář Baďura byl střídám Drápalem, ale ani tato změna nepomohla hostům ke zkorigování výsledku a Karviná si nadále udržovala minimálně tříbrankové vedení. Střelecky se výrazně prosazovaly naše momentálně v dobré formě hrající spojky Brůna Michal a Heinz Kamil a k nim se přidal stále se zlepšující střední rozehrávač Zdráhala. V brance navíc velice dobře chytal spolehlivý Miloš Slabý. Ale i ostatní hráči svým výkonem dokazovali stále se zlepšující herní výkon Baníku. Karviná si do poločasu vytvořila pětibrankové vedení 18:13.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný té z prvního poločasu a Baník si stále udržoval několikabrankové vedení. Hráči si postupem času dovolovali stále více ukazovat své herní kvality a důkazem toho byla asi nejpěknější branka Michala Brůny z náhozu po přihrávce Ondry Zdráhaly.

Baník si vytvořil až desetibrankvoý náskok a trenér Kekrt mohl dát šanci postupně i ostatním hráčům z lavičky. Ti dokázali tento výrazný náskok udržet. Karviná tak v domácím prostředí v generálce na nedělní premiérové utkání v Lize mistrů ročníku 2003/2004 s chorvatským Metkovičem ukázala že její forma je dobrá a věříme, že plná hala v Karviné pomůže Baníku k úspěšnému vstupu Karviné do letošního ročníku Ligy mistrů.

Baník utkání s Považskou Bystricí dovedl v pohodovém tempu do vítězného konce a zaslouženě vyhrál rozdílem třídy 34:25.

Ohlasy trenérů

Kekrt(Karviná): Jsem spokojen s dnešním předvedeným výkonem a doufám, že dosavadní forma nám vydrží co nejdéle. V útoku předvádíme líbivé akce a údernost spojek je velice produktivní. I slabiny v obraně postupně odstraňujeme a družstvo začíná dostávat tu herní podobu, se kterou byla Karviná v minulosti nebezpečná a velice úspěšná. Musíme si ale uvědomit, že z tohoto v minulých letech úspěšného družstva nezůstal kámen na kameni, ale postupně začínáme tuto mozaiku skládat v nové podobě, která se mi začíná čím dál tím víc líbit. Děkuji všem hráčům za dnešní předvedený výkon a věřím, že i přes předehrávku ve středu s Allriskem se již těší na nedělní utkání s Metkovičem. Chtěl bych tímto pozvat naše fandy v co nejhojnějším počtu na nedělní utkání Ligy mistrů.

Hargaš(P.Bystrica): Gratuluji domácím k dněšnímu vítězství a rád jsem se vrátil i když s jiným družstvem do prostředí, které mi bylo velice příjemné více než tři roky. Je vidět, že i přes odchod opor má Karviná stále z čeho čerpat a spojky Brůna s Heinzem dokazují, že patří ke špičkovým spojkám nejen v HIL, ale i v Evropě. Nás čeká těžké utkání v Lize mistrů s Celje a i Karviná to nebude mít s Metkovičem jednoduché, ale věřím že uspěje.

AKTUÁLNĚ

První z dvojutkání s Drážďany pro nás

02.08.2019

V dnešní přípravě jsme porazili Drážďany 31:28. Odveta nás čeká v neděli.


Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

16.07.2019

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Koupíte si na novou sezónu permanentku?

 
 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA