Ve středečním utkání 24. kola HIL vyhráli karvinští hráči nad Hlohovcem.

Karviná: Zdráhala 5, Szymanski 4, Bednařík 3, Horák 3 /1, Sobol 3, Szymon 2, Požárek 2, Mrózek 1, Heinz K. 1, Kust 1, Brůna R. 1.

Hlohovec: Sakar 7, Gregůrek 3, Frťala 3/2, Majzel 2, Andreánský 1, Zeman 1, Baďura D. 1.

Vyloučení: 3:2, 7 m hody:1/1 - 2/2, Diváci: 500, Rozhodčí: Směja, Nesvadba.
HCB Karviná: Slabý, Liszok - Bednařík, Heinz K., Horák, Kust, Zdráhala, Sobol, Szymanski, Brůna R., Mrózek, Szymon, Kubis, Požárek.

TJ Drotovna Hlohovec: Voltmann, Slovák - Frťala, Cibulka, Majzel, Baďura D., Strečanský, Gregůrek, Zeman, Sakar, Andreánský, Gorog.

Po nadprůměrných výkonech v zápasech s Allriskem a ve Frýdku-Místku se karvinští představili již tuto středu před domácím publikem v utkání s posledním týmem tabulky Hlohovcem. Již v úvodu byl znatelný rozdíl ve hře obou týmů a potvrzoval postavení obou mužstev v tabulce.

Již od prvních minut to byli domácí, kteří diktovali průběh utkání. Ti se díky třem brankám Szymanského a dvěma Horáka dostali do čtyřbrankového vedení, které pak v průběhu narůstalo a tak ve dvacáté minutě svítil na ukazateli stav 12:3. Hosté byli bezzubí v útoku, nevěděli si rady s obranou domácích a když už ji přelstili, byla v karvinské bráně jistota, Miloš Slabý. A tak není divu, že při odchodu do šaten v poločase byl stav 17:5 pro Karvinou.

Od počátku druhé půle dostal v bráně příležitost Liszok, trenér domácích dal příležitost všem hráčům z lavičky a do hry se zapojil po necelých pěti měsících pauzy, způsobené poraněním třísel a následné operaci, karvinský Kamil Heinz. Hra byla ale ovlivněna spoustou nepřesností a ze strany domácích ztratila tempo, chyběl důraz v koncovce, a tak Karviná povolila hostům kosmetickou úpravu skóre. Nakonec si odvezli porážku o osm branek a to jen díky výpadku Karviné v druhé části, kterou prohrála o čtyři branky.

Již tuto neděli hraje Karviná důležité utkání na Dukle a příští neděli hostí Bratislavu.