Karviná si ve 27. kole HIL bez problémů poradila s celkem Loun.

SHK Louny: Urban 8/4, Klimek 5, Sochor 4, Brabec J. 3, Šik 3, Martínek 2.

Karviná: Szymanski 9, Heinz K. 6/1, Bednařík 5, Vašek 3/1, Mrózek 3, Horák 2, Szymon 2, Kust 2, Sobol 1, Požárek 1.

Vyloučení: 3:3, 7 m hody: 5/4 - 2/2, Diváci: 375, Rozhodčí: Měšťánek, Kohout L.
TJ Lokomotiva Louny: Galia, Nedvěd - Sochor, Urban, Brabec J., Stůj, Klimek, Šik, Bartásek, Klíma, Vít, Sláma, Martínek.

HCB Karviná: Slabý, Liszok - Bednařík, Heinz K., Horák, Laclavik, Kust, Vašek, Sobol, Szymanski, Mrózek, Szymon, Požárek.

V utkání 27. kola HIL musela Karviná, pokud nechtěla ztratit kontakt s čelem tabulky, stoprocentně bodovat. Do Loun odjela bez zraněného Zdráhaly, ke kterému se přidal ještě Rosťa Brůna. Domácí nastoupili bez svých opor Jordáka a Tancoše.

Již od počátku utkání si karvinští hráči vytvořili dvoubrankový náskok díky výborné obraně, za kterou stál opět spolehlivý Miloš Slabý. V útoku se o branky dělili všichni hráči, kteří nastoupili a tak ve 16. minutě svítil na ukazateli stav 8:6 pro Baník, který pak ještě zvýšil obrátky a náskok hostí se začal postupně zvyšovat. Karvinští hráči pak doslova vyhnali z branky Galiu, který za děravou obranou domácích neměl moc šancí. Proto při odchodu do kabin měli karvinští již šestibrankový náskok.

Do druhé půle nastoupila Karviná s velkou chutí, na hřišti se objevil i Kamil Heinz, který si spolu se Szymanskim udělal z branky domácích střelnici a náskok hostů narostl na osm branek. Louny se pak již jen zmohly na snížení náskoku Karviné na čtyři branky, proto byl ve 48 minutě stav 21:25 z pohledu domácích. Karvinský trenér Jiří Kekrt si vybral oddechový čas, aby hráče uklidnil. Pak Baník opět odskočil na rozdíl osmi branek a utkání dotáhl k úspěšnému konci. Kaňka na tomto zápase je ale chování domácích fanoušků, kteří tuto prohru neunesli a Karvinou vyprovodili vulgárními pokřiky, které se objevovaly již v průběhu utkání.