ne 19.5.2024 | Redakce

​Baník ve finále vyrovnal! Bitvu v Karviné rozhodly sedmičky

Tak tohle bylo drama jako hrom. Jen malý kousek Karvinou dělil od toho, aby ve finálové sérii s Plzní prohrávala na zápasy 0:2, Baník ale v závěrečných sekundách vyrovnal a následně zvládl i sedmičky. Finále je tak nerozhodné – 1:1 na zápasy.

Skóre sobotního duelu, který sledovaly více než dvě tisícovky fanoušků, otevřel plzeňský Bláha. Na domácí straně odpověděl Patzel, hosté ale brzy vedli 3:1 a náskok si po celý poločas udržovali.

V úvodu utkání se střelecky nedařilo Solákovi, který se vrátil po trestu, jeho chvíle měly ale teprve přijít... „Kvůli zranění v posledních deseti dnech ztratil fyzičku, taky měl problémy s dýcháním. Nakonec ale ukázal, jak velký je hráč," řekl trenér Michal Brůna.

Tři minuty před první sirénou Plzeň vedla už 15:11. Domácí kouč na nepříznivý vývoj zareagoval oddechovým časem, po kterém Patzel se Solákem dostali domácí na dostřel jediné branky. V úplném závěru poločasu se ale prosadil ještě Douda a Talent šel do kabin s náskokem 16:14.

Karviná zásluhou Soláka srovnala v polovině 35. minuty. Hosté poté sice zase odskočili, když se ale v 39. minutě trefil Harabiš, Baník poprvé v utkání vedl!

Domácím ovšem náskok dlouho nevydržel a Plzeň postupně otočila skóre zpátky na svou stranu. Hosty svými brankami táhl Bláha, dařilo se i Doudovi se Škvařilem. Ve druhé půli se však rozchytal taky brankář Mokroš, jenž vytáhl několik důležitých zákroků.

Ještě čtyři a půl minuty před koncem Talent vedl o tři góly. Poté snížili Růža s Harabišem, na druhé straně ale odpověděl Šafránek. Do konce zbývaly dvě minuty a Baník ztrácel dvě branky.

Pak přišly velké chvíle Soláka. Ten nejprve snížil a pár vteřin před koncem vyrovnal, čímž poslal utkání do sedmimetrových hodů. V domácí bráně se protočili Mokroš s Galiou, na které nevyzráli Škvařil a Kosteski. Naopak za Karvinou proměnili Skalický, Nantl, Solák i Harabiš.

V karvinské hale následně vypukla obrovská euforie. „Byly to nervy až do konce. Dlouho jsme prohrávali, pak se nám to povedlo otočit naší hrou 7 na 6. Klíčový byl opět Solák, který zase ukázal, jak moc je pro nás důležitý. Je to náš klíčový hráč," zhodnotil utkání trenér Brůna. Série se vrací do Plzně za stavu 1:1.